A jégkorong Román Kupa vasárnapi fináléja után a díjátadó ceremónián jelentette be Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere, hogy március 22-án és 23-án a Sepsi Aréna ad helyet majd a romániai jégkorongbajnokság final fourjának is. Így lesz még egy főpróba a Divízió 1/A világbajnokság előtt.
Már az elődöntők napján, szombaton is kevés üres helyet lehetett látni a Sepsi Aréna nézőterén, másnap pedig zsúfolásig telt a csarnok. A nézőszám tekintetében tehát igencsak sikeres volt az esemény. Miklós Ervin a Háromszéki Ágyúsok elnöke nyilvánvalóan pozitívan értékelt:
„Ezt a final fourt mi Ágyúsok nyertük meg. Úgy gondolom ezzel a sikeres tornával megalapoztuk a háromszéki jégkorong továbblépését.
– fogalmazott a Székely Sport kérdésére válaszolva.
„Jó esélyünk van arra, hogy mi legyünk a négyes döntő egyik résztvevő csapata, de ha esetleg mégsem jutnánk be, akkor is egy nagyon sikeres torna lesz itt Sepsiszentgyörgyön, ami jól fogja szolgálni a legfontosabb célunkat: a jégkorong népszerűsítését Háromszéken” – nyilatkozta az Ágyúsok elnöke.
Miklós elmondta még, hogy nagyon sok apró hibával szembesültek a két nap alatt, de meglátása szerint jó is hogy ezek most ütköztek ki, mert már tudják, hogy mit és hogyan kell javítani. Olyan váratlan helyzet is volt, amire nem lehet rákészülni, de erre is jól reagáltak. Szombaton egy brassói szurkoló félrenyelt, és majdnem megfulladt, de a rendezők gyors reagálásának köszönhetően sikerült megmenteni az életét.
A romániai jégkorongbajnokság alapszakaszában minden csapat 6 mérkőzést vív az alapszakaszban mindenkivel azaz összesen 36 mérkőzést játszik minden együttes. Biztosnak látszik a Gyergyói Hoki Klub, a Brassói Corona és a Csíkszeredai Sportklub részvétele, a negyedik helyért még nagy harc folyik az Ágyúsok és a Steaua között.
Méltó ünnepi hangulatban, immár ötödik alkalommal rendezték meg a csíkszeredai Év Sportolója Gálát szerdán délután. A ünnepségnek otthont adó Csíki Mozi nézőtere zsúfolásig megtelt a helyi sportélet jeles képviselőivel és az őket ünneplő közönséggel.
Az átlagnézőszámokat tekintve az előkelő harmadik helyen áll a Marosvásárhelyi ASA, amelynek mérkőzéseire többen látogatnak ki, mint a Sepsi OSK találkozóira a labdarúgó 2. Ligában.
Keresési akció zajlik Kovászna megye területén, miután egy személy március 4-én arról értesítette a hatóságokat, hogy egy ismeretlen férfit látott a Olt folyó partján, Sepsibükszád térségében.
Egy „mini nyugdíjjal” indult Balin, dán repülőjegy-lemondással folytatódott, és végül Ausztráliában kapott új irányt a sepsiszentgyörgyi fiatal házaspár története.
Már csak elvétve találunk olyan töltőállomásokat, ahol a benzin ára is ne haladná meg a literenkénti 8 lejes lélektani határt.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!