Az alapszakasz mérkőzéseiken túl voltak, így nem volt akadálya annak, hogy az alsóházi helyosztóknak is nekivágjon a Sapientia U23 és a Sportul Studențesc. A fővárosiak voltak a pályaválasztók a Vákár Lajos Műjégpályán lezajlott péntek délutáni találkozón, ahol a felcsíki fiatalok viszonylag könnyedén felülmúlták a fővárosi „egyetemistákat”.
Már az első harmad végére háromgólos előnyt hoztak össze Antal, Márton és Salamon góljaival. A Sapientia kapujában ezúttal Demeter Arnold kapott szerepet, aki magabiztosan hárította a ketrece felé tartó lövéseket.
A második harmadban sokáig nem változott az állás, hogy aztán a játékrész utolsó két percében háromszor is rezdüljenek a hálók. Ferencz növelte 0–4-re a Sapientia U23 előnyét, Fetes Róbert szépített, majd Danalizi góljával lett 1–5.
A harmadik harmadban Róth és Silló révén újabb két gólt lőttek a zöld-fehérek, beállítva az 1–7-es végeredményt.
A két együttes szombaton délelőtt 10 órától újra összecsap egymással Csíkkarcfalván.
Az alsóházi rájátszásban a Sapientia és a Sportul mellett még a Steaua érdekelt. Minden csapat kétszer játszik mindenkivel, Jens Brändström együttesére így még két meccs vár ebben a szezonban, április 20-án Csíkkarcfalván, 23-án Brassóban találkoznak a Steauával.
Romániai jégkorongbajnokság, alsóházi rájátszás:
Sportul Studențesc–Sapientia U23 1–7 (0–3, 1–2, 0-2).
Gólszerzők: Fetes Róbert (40.), illetve Antal László (5.), Márton Koppány (6.), Salamon Ervin (9.), Ferencz Joseph (39.) Danailizi Vilmos (40.), Róth Zoltán (43.), Silló Huba (55.).
Az első félidőben büntetőt rontott, de ez mégis belefért, a szünet utáni jobb teljesítményével ugyanis az FK Csíkszereda a csereként beállt Eppel Márton góljával legyőzte a Konstancai Farult.
Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.
Nagyszabású keresőakció zajlik Háromszéken, az Olt mentén. A rendőrök járműveket és az erdős területeket ellenőrzik, hogy megtalálják az ismeretlen férfit, aki egyes feltételezések szerint a mezőméhesi gyilkosság gyanúsítottja, Emil Gânj lehet.
Etikai vétséget követett el és valótlanságot állított Parászka Boróka marosvásárhelyi újságíró a Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) szerint azáltal, hogy egy munkahelyi konfliktust „metoo” bántalmazásként terjesztett a közösségi médiában.
A parajdi turizmus évtizedeken át szinte egyet jelentett a sóbányával. A bányakatasztrófa sújtotta székelyföldi település idegenforgalmának helyzetét Moldován László, a Sóvidék–Hegyalja Turisztikai Egyesület elnöke ismertette a Krónikával.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!