A mérkőzést Brassóban, a bukarestiek idei otthonában rendezték, és a találkozó érdekessége, hogy a Steaua az első és a második harmadban is emberhátrányban lőtt egy-egy gólt.
Jégkorong, romániai bajnokság, alapszakasz:
Bukaresti Steaua–Sapientia 5–0 (1–0, 1–0, 3–0).
Gólszerzők: Robert Timaru (8. perc), Bajrasz Abdullin (25. és 54.), Andrei Filip (42.) és Vlagyiszlav Misnyikov (54.).
Kapura lövések: 57–28.
Büntetőpercek: 14–10.
Játékvezetők: Radu Gabriel, Cristian Filip és Răzvan Scriban.
A két csapat egy nappal korábbi találkozóját 9–0-ra nyerte a Steaua.
Mindössze a mérkőzés elején vezetett, utána viszont végig hátrányban játszott a román férfi kézilabda-válogatott, és hat góllal kikapott Portugáliától az Európa-bajnokság nyitányán.
Több mint egy hónapja Csíkszeredában játszik a Sportklub decemberi nagy fogása, az 519 NHL-mérkőzéssel rendelkező Nicholas Ritchie. A rutinos támadót beilleszkedésről, a csapatról, a ligáról és a friss eltiltásáról kérdeztük.
Két romániai is szerepel az Europol nemzetközi körözési listáján mint a legkeresettebb bűnözők. Indonéziában fogták el közülük az egyiket.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat reggel Botoșani polgármesterével, Cosmin Andreijel, a megye prefektusával és a megyei tanács elnökével egyeztetett a városvezetés által felvetett problémákról. A kormányfőt ebben a moldvai városban is kifütyülték.
Első ízben rendeznek Romániában kutyaszánhúzó világbajnokságot: február 6–8. között a Beszterce-Naszód megyei Rotunda-hágón mérik össze erejüket a sportág legjobbjai.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!