A székelyföldi egyetemista klub közleményben jelentette be az új helyzetet. „Az előző szezon csapatából 16 játékos profi szerződést kapott a környező kluboktól. Ezáltal a Sapientia U23 első ciklusában elértük a kitűzött célt, segítettünk szintet lépni fiatal székelyföldi jégkorongozóknak. Így a klub a 2024-2025-ös idényben a román felnőtt bajnokságban és az Európai Egyetemi Jégkorong Ligába sem indul el. A fejlesztési projekt azonban folytatódik, és várhatóan egy év múlva újabb generációval kezdjük meg a közös munkát.
Az egyetemi csapat azzal a céllal jött létre 2018-ban, hogy az utánpótlás és a felnőtt jégkorong között hidat képezzen, illetve lehetőséget teremtsen a fejlődésre olyan fiatal jégkorongozóknak, akik még nem kapnak játékperceket a felnőtt együtteseknél. Az alapítás óta évről évre 4-5 játékos kapott felnőtt szerződést, az idei nyár azonban minden korábbin túltett, hiszen 16-an igazolnak profi klubhoz ” – közölte a Sapientia U23 vezetősége.
Hat jégkorongozójuk a Csíkszeredai Sportklubhoz került, hárman a Gyergyói Hokiklubnál, hárman a Háromszéki Ágyúsoknál, egy-egy játékos pedig Galacon, illetve Székesfehérváron folytatja.
„A Sapientia U23 a korábbi években is szoros együttműködésben állt a székelyföldi klubokkal, és minden esetben segítette a játékosokat, hogyha a csíki, a gyergyói vagy a háromszéki csapat igényt tartott a szolgálataikra. A fejlesztést célzó klub esetében ugyanis a siker mércéjét nem annyira a megnyert meccsek, mint a szintet lépő játékosok jelentették.
Az emlékezetes bravúrgyőzelmek fokozatosan sűrűsödtek, közben pedig stabil nemzetközi kapcsolatokat épített a klub, amelyek eredményeként több EUHL Sekler Cup és egy Egyetemi Jégkorong Világkupa házigazdája is lehetett a Sapientia U23. Most a Sapientia U23 nevet viselő fejlesztési projekt első fejezete lezárul. A klub és a küldetés azonban ugyanúgy megmarad a következőkben is. Amint pedig a székelyföldi játékosállomány és a környező klubok játékospolitikája azt követeli, ismét nevezünk a bajnokságokba” – olvasható a Sapientia U23 közösségi oldalán.
Az elmúlt romániai felnőtt jégkorong-bajnokságban nyolc együttes vett részt, a Sapientia U23 a 7. helyen végzett.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!