A ráadásban kapott ki a Sapientia U23, előnyben a Besztercebánya

Dobos László 2023. március 22., 10:10

Rangos mérkőzések helyszíne ezekben a napokban Csíkkarcfalva, a Felcsíki Műjégpályán rendezik az Európai Egyetemi Jégkorong Liga (EUHL) elődöntőjének harmadik és negyedik mérkőzését. A keddi esti meccset, hosszabbítás után a vendégek nyerték.

A székelyföldi csapat nagyot küzdött, mégis hátrányba került Fotó: Forrás: Sapientia U23

Népes szurkolótábora volt kedden este a házigazda Sapientia U23 együttesének, amely az alapszakaszgyőztes Besztercebányai UMB csapatát fogadta a Felcsíki Műjégpályán – a három nyert mérkőzésig tartó sorozat harmadik mérkőzésén.

A története során az EUHL elődöntőjében először szerepelő székelyföldi csapat nagyot küzdött, de a hosszabbítás kilencedik percében a vendégek belőtték a győztes találatot, így összesítésben 2–1-re vezetnek.

Az elődöntő első két összecsapásán felváltva nyertek a felek, az elsőt a Besztercebánya 5–0-ra, a második pedig a Sapientia 2–1-re.

A párharc negyedik mérkőzését szerdán este fél 7-től szintén a Felcsíki Műjégpályán rendezik.

A másik ágon a szlovákiai Zsolnai HC Uniza jutott döntőbe, összesítésben 3–1-re nyerte a lengyel UHT Sabers Oświęcim elleni párharcot.

Jégkorong, EUHL, elődöntő, harmadik mérkőzés:

Sapientia U23–Besztercebányai UMB 3–4 – hosszabbítás után (1–1, 2–1, 0–1, 0–1).

Gólszerzők: Márton Botond (17.), Salamon Ervin (25.) és Szőcs Zalán (30.), illetve Marek Chamula (19.), Michal Stec (21.), Adam Sapar (48.) és Matus Kamzik (69.). Kapura lövések: 26:68.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és André Attila, illetve Csata Attila és Bandi Csaba.