A magyarok augusztus 21-én este 9 órakor a németek ellen nyitnak, és 22-én szintén ugyancsak ebben az órában a csehek ellen folytatják. A japánok ellen augusztus 25-én hajnali 4.30-kor lépnek jégre, míg a dánokkal augusztus 26-án 4.30-kor találkoznak. Az öt csapatból a legjobb három jut a negyeddöntőbe. A finálét augusztus 31-én játsszák.
Mivel a pandémia miatt az alsóbb divíziók tornáit törölték, idén nem lesz kieső az elitből, azaz a magyarok jövőre is a top 10-ben játszhatnak.
A tíz válogatott augusztus 10-én érkezik meg a helyszínre, itt karanténban tölt pár napot, és csak utána játszhat edzőmeccseket az augusztus 20-ai rajtig.
Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a Bukaresti Steaua stadionja az FK Csíkszereda elleni kupamérkőzésen.
Új csatornára költöznek a román élvonalbeli kézilabda-bajnokság mérkőzései a 2026–2027-es idénytől. Sajtóértesülések szerint a TVR jó eséllyel pályázik a közvetítési jogokra, miközben a Digi Sport is versenyben van, elsősorban a női bajnokságért.
Két autó ütközött, az egyik lesodródott az úttestről szombat reggel a Cekend-tetőn.
Hamarosan egyszerűbbé válhat számos kisebb építkezés és átalakítás Romániában.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
… egy turista lezuhant a Fogarasi-havasokban, esélye nem volt a túlélésre … és tessék nézni államelnököt rövidgatyóban!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!