A négygólos előny sem volt elég az Ágyúsoknak

Dobos László 2022. február 27., 21:47 utolsó módosítás: 2022. február 27., 21:51

Második galaci mérkőzésén is vereséget szenvedett a Háromszéki Ágyúsok csapata a román jégkorongbajnokságban. A székelyföldiek vasárnap este a harmadik játékrész elején 5–1-re vezettek, de végül hosszabbítás után 6–5-re kikaptak.

Fotó: Forrás: Galaci CSM

Határozottan kezdték az első játékrészt a vendég háromszékiek, az első húsz percben sokat korcsolyázva nagy nyomást gyakoroltak a házigazdákra, a kapuralövési arányt 15:9-re nyerték, és ez az eredményjelzőn is meglátszott. A 12. percben Biró Mátyás lőtte közelről hálóba a kipattanót (0–1), majd az Ágyúsok első emberelőnyét kihasználva Alekszandr Bolsakov távoli lövésből szerzett gólt (0–2).

Megsokasodtak a kiállítások a középső harmadra, többet lőtt kapura a galaci együttes, de a vendég székelyföldi gárda újabb gólokat ütött: a 30. percben Szergej Pajor emberhátrányban, ellentámadásból volt eredményes (0–3), majd Antal Előd emberelőnyben talált be távolról (0–4). A háromszékiek egyetlen védekezési hibát követtek el ebben a játékrészben, és ezt Teamriuc kihasználta, közelről szépített (1–4).

Jól kezdődött, de rosszul folytatódott az erdélyiek szempontjából a harmadik játékrész. A 43. percben Vitalij Karamnov találatával négy góllal vezettek az Ágyúsok (1–5), de a folytatásban, a rendes játékidő végéig kiegyenlített és túlórára mentette a találkozót az Al-Duna pari együttes. A négy góljukból hármat emberelőnyben ütöttek (5–5).

A ráadásban többet támadhattak a vendégek, volt egy kétperces emberelőnyük, ezt azonban kivédekezték a galaciak, majd fél perccel az ötperces hosszabbítás vége előtt Hildebrand Szabolcs távoli lövése eldöntötte a mérkőzést (6–5).

Román jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Galaci CSM–Háromszéki Ágyúsok 6–5 – hosszabbítás után (0–2, 1–2, 4–1, 1–0).
Gólszerzők: Vlagyszilav Teamriuc (37.), Vitalij Kiricsenko (46.), Jurij Nazarov (47.), Jevgenyij Jemeljanenko (54.), Gyenisz Makarov (58.) és Hildebrand Szabolcs (65.), illetve Biró Mátyás (12.), Alekszandr Bolsakov (18.), Szergej Pajor (30.), Antal Előd (35.) és Vitalij Karamnov (43.).

8. Sportul Studențesc 20 0 0 0 20 32–365 0

Az alapszakaszt követően a tervek szerint ketté válik a mezőny, az 1-4. helyezettek játszanak még egy kört, mindenki–mindenkivel egy-egy mérkőzést, majd az első két helyezett vívja a döntőt, a harmadik és negyedik helyezett pedig a bronzéremért száll harca.