A negyedik hosszabbításos meccsét már megnyerte a Sportklub

Zátyi Tibor 2022. október 10., 21:19

Újabb ráadásra, idén már a negyedik hosszabbításra kényszerült a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek hétfőn este a Vákár Lajos Műjégpályán a Dunaújvárosi Acélbikákat fogadták és kétgólos hátrányból felállva tartottak otthon két pontot a háromból.

Részegh Tamás előbb egyenlített, majd a hosszabbításban eldöntötte a mérkőzést Fotó: Veres Nándor

A DAB jó hangulatban érkezett Csíkszeredába, habár rosszul indult az erdélyi túrája, 5–1-re kapott ki Brassóban, szombaton este viszont meglepetésre 6–4-re nyert a Gyergyói Hoki Klub ellen. A Sportklub a rosszul sikerült magyarországi meccseket követően kezdett magára találni, három találkozón hét pontot szerzett. Az előzményeket tekintve tehát izgalmas találkozó várt a szurkolókra, és ezt a csapatok a pályán is igazolták.

Már a kezdést követően össztűz alá vette a dunaújvárosi kaput a Sportklub, Rokaly Szilárd, majd Becze Tihamér ziccere maradt ki. A harmadik perc elején viszont már az egész meccsen kiválóan védő Kovács Dávid Márk is verve volt, Becze passzolt a kapu torkában Fodor Csanádnak, aki élt is a lehetőséggel (1–0). Sokáig nem vezetett a Sportklub, hiszen az 5. percben a gólszerző Fodort állították ki két percre, az emberelőnyt pedig ki is használta DAB: Pinczés Olivér lőtt a ketrecbe egy kipattantót követően (1–1).

A Sportklub háromszor többet lőtt kapura, mint a DAB, ám így sem sikerült eldönteni a meccset a rendes játékidőben Fotó: Veres Nándor

Kevesebb mint egy perccel később jött a hazai válasz: Karel Kubat korongszerzését követően felépített ellentámadás végén Reisz Áron ütött gólt (2–1). A folytatásban is főleg a DAB kapuja forgott veszélyben, ám előbb Becze szólóban, majd Farkas Tamás ziccerben nem tudott eredményes lenni.

Az első szünetet követően rögtön jött a hidegzuhany, szűk egy perc alatt megfordította az állást a DAB.

Előbb Pinczés ért bele jól egy középre lőtt passzba (2–2), majd Embrich Erik távolról lőtt a ketrecbe (2–3). Ezután emberhátrányba került a Sportklub, ám így is veszélyesen játszott, Rokaly Norbert, majd Részegh Tamás előtt adódott lehetőség, a DAB viszont kapuvassal válaszolt. A játékrész felénél a Sportklub teljesen beszorította vendégeit, egymás után zúdultak a lövések a dunaújvárosi kapura, a korong nem akart átjutni a kiválóan védő Kovács Márkon. Kubat nagyszerű szólójánál már ő is verve volt, a korong a kapuvasról a gólvonal elé esett.

Fotó: Veres Nándor

A folyamatos rohamozás rengeteg energiát kivett a Sportklub játékosaiból,

talán emiatt történt meg, hogy a szünet előtt 15 másodperccel kétszer is korongot veszítettek saját harmadukban, a második lehetőséggel pedig élt a DAB, Embrich is duplázott (2–4), a játékrészt pedig 3–0-ra nyerték a vendégek.

Ismét határozottan jött ki az öltözőkből a Sportklub, és 41 másodperccel a bedobást követően David Stach távoli lövésével egy gólra faragta hátrányát a kék-fehér együttes (3–4). Folytatta az egyenlítés hajszolását a házigazda, ami az 53. percben össze is jött: Részegh Tamás szerezte meg első találatát az idei szezonban. A folytatásban egymás után hagyta ki a lehetőségeket a házigazda, a DAB előbb kivédekezett egy emberhátrányt, majd elpazarolt egy 3 az 1 elleni támadást, így nem született döntés a rendes játékidőben. Következhetett a hosszabbítás, amely a Sportklub számára idén már a negyedik ráadás volt, a korábbi hármat elveszítették a csíkiak.

Továbbra is uralta a játékot a fáradó Sportklub, a hosszabbítás elején Becze hagyott ki egy nagy helyzetet, majd Részegh Tamás indult meg saját harmadából  a koronggal, szépen verte meg a védőjét és védhetetlenül bombázott a kapuba.

A Sportklubra franciaországi túra vár, péntektől vasárnapig Angers-ben szerepel a Kontinentális Kupa második fordulójának csoportkörében, sorrendben a szlovén KHL Sisak, a Ferencváros és a házigazda Angers lesznek az ellenfelei. Az Erste Ligában legközelebb október 23-án játszik, a Brassói Corona látogat Csíkszeredába.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz
Csíkszeredai Sportklub–Dunaújvárosi Acélbikák 5–4 (2–1, 0–3, 2–0, 1–0) – hosszabbítás után
Gólszerzők: Fodor Csanád (3.), Reisz Áron (7.), David Stach (41.), Részegh Tamás (53., 63.), illetve Pinczés Olivér (6., 23.), Embrich Erik (24., 40.)
Kapura lövések: 50–16
Kiállítások: 4, illetve 6 perc