A második meccsen már hatot lőtt a Steauának a Sportklub

Dobos László 2024. szeptember 07., 21:30

Magabiztos, eredményes játékkal nyerte meg második mérkőzését a 2024–25-ös jégkorongbajnokságban a Csíkszeredai Sportklub, a kék-fehérek szombaton este négy góllal verték a Bukaresti Steauát.

Végig vezetve nyerte meg a mérkőzést a Sportklub Fotó: Tămîrjan Róbert

Egy nappal korábban csak 3–2-re tudta legyőzni a csíki gárda a fővárosi katonacsapatot. Ezúttal csak a mérkőzés első felében volt szorosabb az eredmény, a Steaua az első csíki gólra még hamar tudott válaszolni. Beczéék végig vezetve négy gól különbséggel győzték le a bukarestieket.

Érdekessége a mérkőzésnek, hogy mindkét kapuban Adorján nevű hálóőr kezdett: a csíkiaknál Adorján Attila, a Steauánál pedig Adorján Örs.

Román felnőtt férfi jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua 6–2 (3–1, 2–0, 1–1).
Gólszerzők: Salló Alpár (8.), Becze Tihamér (13.), Fredrik Forsberg (19.), Rokaly Szilárd (36.), Márton Botond (37.) és Péter Balázs (45.), illetve Antal Alfréd (9.) és Andrei Vasile (56.).
Kapura lövések: 44–24.
Büntetőpercek: 8–18.
Játékvezetők: Sikó Szilárd Levente és Magyar Áron, illetve Simon Roland és Szabó László.

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Ferencz-Csibi Róbert, Péter Balázs, Részegh Tamás, Rokaly Szilád (első sor); Gecse Hugó, Láday Tamás, Fredrik Forsberg, Niclas Juhani Lucenius, Becze Tihamér (második sor); Kovács Előd, Eduard Cășăneanu, Bíró Gergő, Rokaly Norbert, Fodor Csanád (harmadik sor); Both Péter, Bajkó Csongor, Kedves Tamás, Márton Botond, Silló Arnold (negyedik sor). Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző).

Bukaresti Steaua: Adorján Örs, Makszim Szamankov (kapusok) – Raul Jakob, Dominik Tejnor, Lauris Bajaruns, Mihai Georgescu, Aleksands Novikovs (első sor); Orbán Szilárd, Tódor Csaba, Andrei Vasile, Adrian Irimia, Antal Alfréd (második sor); Florin Creangă, Andrei Grabari-Diaconescu, Robert Timaru, Mircea Constantin, Andrei Filip (harmadik sor); Georgi Agafonov, Rareș Nedelcu, Buda Gábor (negyedik sor). Stáb: Ioan Timaru (vezetőedző), Răzvan Lupașcu (másodedző), Dănuț Șora (fizioterapeuta), Jan Stanciu (felszerelés menedzser).

Az első két játéknap további eredményei Gyergyói HK–Háromszéki Ágyúsok 0–7, illetve Brassói Corona–Bukaresti Sportul Studențesc 17–1 és 15–1.