A második harmadbeli rövidzárlat miatt kaptak ki az Ágyúsok

Dobos László 2022. november 16., 21:02 utolsó módosítás: 2022. november 16., 21:03

Brassóban, szerdán este két harmadon át egyenlő ellenfele volt a házigazda Coronának a Háromszéki Ágyúsok csapata a román jégkorong-bajnokságban. A középső harmadban a vendégeknek volt egy bő egyperces védekezési rövidzárlatuk, az akkor kapott három góllal eldőlt a mérkőzés.

Egyperces rövid zárlat okozta az Ágyúsok vesztét. Korábbi felvétel Fotó: Veres Nándor

Gól nélküli és fegyelmezett játékot hozott szerdán este az első harmad a brassói jégcsarnokban a Corona–Ágyúsok hokimérkőzésen, a második játékrész elején azonban beindult a brassói gólgyártás, bő egy perc, pontosabban 66 másodperc alatt három gólt kapott a háromszéki együttes (3–0).

Ezt követően rögtön időt kért az Ágyúsok szakvezetése, rendezték soraikat és nem kaptak újabb gólt. A harmadik játékrész közepén Antal Előd találatával szépített a háromszéki gárda (3–1), majd az utolsó percre, az egyenlítés reményében a székelyföldi alakulat kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre.

A taktika nem jött be, a Brassó korongot szerzett, és Valchař az üres kapuba lőtte a játékszert (4–1).

Romániai jégkorong-bajnokság, alapszakasz:
Brassói Corona–Háromszéki Ágyúsok 4–1 (0–0, 3–0, 1–1).
Gólszerzők: Albert Zagidulin (23.), Kovács Mátyás (23.), Kóger Dániel (24.) és Radim Valchař (60.), illetve Antal Előd (48.).
Kapura lövések: 43–29.
Büntetőpercek: 8–6.
Játékvezetők: Radu Gabriel, Andrieș Gheorghieș és Magyar Áron.

Corona: Patrik Polc, Tőke Zoltán (kapusok) – Jacob Sweeney, John Garcia, Chase Schaber, Kóger Dűniel, Michael van Wormer (első sor), Pavlo Boriszenko, Owen Williams, Radim Valchař, Kovács Mátyás, Roberto Gliga (második sor), Bors Huba, Gajdó Tamás, Gajdó Balázs, Szabó Pál Krisztián, Albert Zagidulin (harmadik sor), Rareș Vasile, Antal László, Buda Gábor, Andrei Vasile (negyedik sor). Vezetőedző: Dave MacQueen.

Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold (kapusok) – Alekszandr Bolsakov, Bíró Ottó, Gecse Olivér, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor (első sor), Vitalij Karamnyov, Antal Előd, Szabó Zsolt Ákos, Bíró Mátyás, Szergej Pajor (második sor), László Hunor, Márt Róbert, Horváth Pál, Márton Koppány, llyés Tamás (harmadik sor), Danalizi Vilmos Gergő, Solymosi Tamás (negyedik sor). Vezetőedző: Pelle Torstensson.