Tíz percig nem nagyon kellett elővegyék a legjobb tudásukat a kapusok, iramos, de kevés igazi helyzetet hozó meccset láthatott addig a Remete Ice Aréna közönsége. Majd Bodó lódult meg egyedül, de akciója kimaradt. Nem úgy egy perc múlva, amikor jött a Garads-Orbán lerohanás, aminek végén a GYHK csapatkapitánya megszerezte a vezetést. A játékrész legvégén Pineo kihasználta a hazaiak pillanatnyi zavarodottságát, és kiegyenlített.
A második harmad már jóval egyirányúbb volt, mind a játék képét, mind az eredményt tekintve. Gerads nem sokkal a kezdés után, Williams a 27. percben küldte Tóth mögé a korongot.
Az utolsó húsz perc már nem hozott különösebb izgalmakat. A gyergyóiak rutinosan őrizték a kétgólos előnyt, majd amikor a végén a DVTK lehozta a kapusát, Vincze üres kapus találata lezárta a mérkőzést.
Az Erste Liga címvédő tehát tovább nyújtotta a győzelmi szériáját, amelyet vasárnap 17 órától a Dunaújváros elleni meccsen hosszabbíthat.
Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Gyergyói Hoki Klub–DVTK Jegesmedvék 4–1 (1–1, 2–0, 1–0).
Gólszerzők: Brance Orbán (10.) Dallas Gerads (23.), Owen Williams (27.). Vincze Péter (59.), illetve Jason Pineo (20.).
## | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | Győzelem h.u.Gy.h. | Vereség h.u.V.h. | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gyergyói Hoki Klub GYHK | 8 | 8 | 0 | 0 | 0 | 48-11 | 24 |
2 | Brassói Corona Corona | 9 | 5 | 0 | 0 | 4 | 28-30 | 15 |
3 | Csíkszeredai Sportklub Sportklub | 8 | 4 | 0 | 1 | 3 | 24-21 | 13 |
4 | Újpesti TE UTE | 6 | 3 | 1 | 0 | 2 | 24-21 | 11 |
5 | Fehérvár Hockey Akadémia 19 FEHA19 | 7 | 3 | 0 | 1 | 3 | 19-27 | 10 |
6 | Debreceni EAC DEAC | 8 | 2 | 0 | 2 | 4 | 25-26 | 8 |
7 | DVTK Jegesmedvék DVTK | 7 | 2 | 1 | 0 | 4 | 19-22 | 8 |
8 | Budapest JAHC BJAHC | 8 | 2 | 1 | 0 | 5 | 25-32 | 8 |
9 | Dunaújvárosi Acélbikák DAB | 7 | 1 | 1 | 0 | 5 | 19-41 | 5 |
Sajtóértesülések szerint adminisztratív jellegű probléma nehezíti a Csíkszeredai Sportklub helyzetét: az elmúlt hetekben remek formában védő Nyikita Melnicsuk nem léphet jégre, mivel nem sikerült időben rendezni a vízumát.
Lezárult a labdarúgó Szuperliga 12. fordulója, a bajnokság pedig bőven tartogat meglepetéseket: az élmezőnyben teljesen átrendeződtek az erőviszonyok, míg az FK Csíkszereda fokozatosan építkezve egyre jobb formába lendült.
Csaknem ötezer doboz cigarettát találtak a pénzügyőrök egy Romániából Angliába tartó kisbusz utánfutójában, amelyet az M1-es autópályán ellenőriztek – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-vel.
Nicușor Dan államelnök és Orbán Viktor kormányfő is részt vesz az RMDSZ kolozsvári kongresszusán – értesült a Krónika. A szövetség pénteken a kincses város közeli Zsukiménesben tartja 17. kongresszusát.
Orbán Viktor miniszterelnök már csütörtökön megérkezett Kolozsvárra – pénteken a kincses város közeli Zsukiménesben részt vesz az RMDSZ 17. kongresszusán.
A történelemszeretet miatt vágott bele az amatőr fémdetektorozásba a szamosújvári asztalosmester, aki nemrég páratlan régészeti kincset talált. Kis Jánossal beszélgettünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!