A galaci csapat indította lendületesebben a szombat délutáni mérkőzést, a gyergyóiak nehéz perceket kellett átvészeljenek, de Ruczuj védéseivel tartotta az eredményt. A 9. percben azonban egy hiba után Kiricsenko hozta magát helyzetbe és megszerezte a vezetést a házigazdáknak. Több helyzet adódott még mindkét oldalon, de az állás már nem változott az első játékrészben.
A második harmad három galaci kiállítást hozott, de ezek sorra kimaradtak: Onodin továbbra sem találták a fogást Vinczéék, de Ruczuj is remekül hatástalanította a hazaiak próbálkozásait.
A harmadik harmad rosszul indult a piros-fehérek szempontjából, Nyezsnamov botján változtatott irányt a korong, és került a gyergyói kapuba.
Ez azonban nem törte meg a Bodót, Trancăt, Sylvestre-t, Birót, Fejest és Szabót is nélkülöző vendégcsapatot, a későbbiekben már egyértelműen a Gyergyói Hoki Klub volt a jobb. Folyamatos nyomás alatt volt a galaci kapu. Onodi a 49. percig tudta megőrizni érintetlenül a ketrecét, amikor Haaranen lövése nyomán rezdült a háló. Nem sokkal később emberelőnybe került a Szilassy legénység, és megvolt az egyenlítésre a lehetőség.
Ez még kimaradt, de ezután rögtön 2–2 lett az állás, Sárpátki lövése után Silló értékesítette a kipattanót. A győztes gólt már nem sikerült összehozni, ennyi maradt az eredmény 60 perc után is.
A hosszabbítás elején gyergyói helyzeteket láthattak a nézők, gólt azonban a hazaiak lőttek. Constantin találatával nyert a Galaci CSM.
A piros-fehérek tíz sorozatban megnyert után szenvedtek vereséget, de így is négy pontot hozhatnak haza Galacról.
Az kijelenthető, hogy a Duna-partiak idén sem lesznek könnyű ellenfelek senki számára.
Romániai jégkorongbajnokság:
Galaci CSM–Gyergyói Hoki Klub 3–2. hosszabbításban (1–0, 0–0 1–2, 1–0).
Gólszerzők: Vitalij Kiricsenko (10. perc), Alexander Nyezsnamov (41.), Mircea Constantin (62.)
illetve Mathias Haaranen (49.), Silló Arnold (53.).
Kiállításpercek: 14–8.
Kapura lövések: 55–43.
A sok helyzetet hozó első felvonást követően a Sepsi OSK uralta a második játékrészt a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójának székely derbijén. Az FK Csíkszereda megszerezte első pontját.
Donciu Ștefan személyében új elnöke van a Kovászna Megyei Labdarúgó Egyesületnek, amelynek tisztújító közgyűlését szombaton délelőtt tartották Kovásznán. Az új sportvezetőt egyhangú szavazással választották meg.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!