A hosszabbításban GYHK-vereség Galacon

Gergely Imre 2021. október 23., 21:34

Tíz győztes mérkőzés után kapott ki a Gyergyói Hoki Klub. A romániai jégkorongbajnokság alapszakaszában kétgólos hátrányból még egyenlítettek, de a Galaci CSM a hosszabbításban betalált és megszerezte a győzelmet.

Onodi jól védett Fotó: Sportul Ilustrat

A galaci csapat indította lendületesebben a szombat délutáni mérkőzést, a gyergyóiak nehéz perceket kellett átvészeljenek, de Ruczuj védéseivel tartotta az eredményt. A 9. percben azonban egy hiba után Kiricsenko hozta magát helyzetbe és megszerezte a vezetést a házigazdáknak. Több helyzet adódott még mindkét oldalon, de az állás már nem változott az első játékrészben.

A második harmad három galaci kiállítást hozott, de ezek sorra kimaradtak: Onodin továbbra sem találták a fogást Vinczéék, de Ruczuj is remekül hatástalanította a hazaiak próbálkozásait.

A harmadik harmad rosszul indult a piros-fehérek szempontjából, Nyezsnamov botján változtatott irányt a korong, és került a gyergyói kapuba.

Fotó: Sportul Ilustrat

Ez azonban nem törte meg a Bodót, Trancăt, Sylvestre-t, Birót, Fejest és Szabót is nélkülöző vendégcsapatot, a későbbiekben már egyértelműen a Gyergyói Hoki Klub volt a jobb. Folyamatos nyomás alatt volt a galaci kapu. Onodi a 49. percig tudta megőrizni érintetlenül a ketrecét, amikor Haaranen lövése nyomán rezdült a háló. Nem sokkal később emberelőnybe került a Szilassy legénység, és megvolt az egyenlítésre a lehetőség.

Ez még kimaradt, de ezután rögtön 2–2 lett az állás, Sárpátki lövése után Silló értékesítette a kipattanót. A győztes gólt már nem sikerült összehozni, ennyi maradt az eredmény 60 perc után is.

A hosszabbítás elején gyergyói helyzeteket láthattak a nézők, gólt azonban a hazaiak lőttek. Constantin találatával nyert a Galaci CSM.

A piros-fehérek tíz sorozatban megnyert után szenvedtek vereséget, de így is négy pontot hozhatnak haza Galacról.

Az kijelenthető, hogy a Duna-partiak idén sem lesznek könnyű ellenfelek senki számára.

Romániai jégkorongbajnokság:

Galaci CSM–Gyergyói Hoki Klub 3–2. hosszabbításban (1–0, 0–0 1–2, 1–0).
Gólszerzők: Vitalij Kiricsenko (10. perc), Alexander Nyezsnamov (41.), Mircea Constantin (62.)
illetve Mathias Haaranen (49.), Silló Arnold (53.).
Kiállításpercek: 14–8.
Kapura lövések: 55–43.