Gyergyói siker a székely hokirangadón

Dobos László 2022. november 18., 21:13

A szezon második székely hokirangadója is a Gyergyói Hoki Klub győzelmével zárult. A GYHK két héttel ezelőtt hazai pályán 5–2-re verte a Csíkszeredai Sportklubot, pénteken este pedig a Vákár Lajos Műjégpályán 4–2-re nyertek a piros-fehérek.

Fotó: Veres Nándor

Zsúfolásig megtelt lelátók előtt kezdődött a péntek esti hokimérkőzés Csíkszeredában, amelyet különleges pillanat előzött meg: az ünnepélyes korongbedobást két kiváló fiatal orvos, dr. Hajducsi Örs és dr. Solti Norbert idegsebész szakorvos végezte el. Ők voltak a kezelőorvosai a Csíkszeredai Sportklub áprilisban súlyos fejsérülést szenvedő hátvédjének, a mostanra felépülő Salló Alpárnak.

A mérkőzés keménynek és iramosnak indult, aztán rengeteg volt a megszakítás és megsokasodtak a kiállítások, ezek közül nagyon sokat vitattak a játékosok, az edzők és a nézők.

Két korai vendéggóllal kezdődött az összecsapás, a GYHK négy perc után már 2–0-ra vezetett: előbb Sylvestre az alapvonal mögül adott középre, a csíki kapu előtt üresen hagyott Vincze Péter pedig senkitől sem zavartatva a hálóba lőtte a korongot (0–1), majd Fejes ugratta ki DiDiomete-t, a kanadai légióst hátulról akadályozta ugyan Gecse, de estében kapura lőtt, a korong pedig átcsúszott Adorján kapus lábai között (0–2).

A 11. percben szépített a Sportklub, Stach ugratta ki a kék vonalnál Sofront, a tapasztalt csatár pedig belőtte a ziccert (1–2).

A 13. percben Jalonen ütközte le a palánknál Rokaly Szilárdot, a hazai játékos beverte a fejét a plexibe, és nem tudta folytatni a játékot, Jalonent pedig 5+10 percre büntették.

A második harmad elején emberfölényben, négy a három ellen, gyönyörű passzjáték után Jevgenyij Szkacskov védhetetlen góllal egyenlített (2–2). Csupán négy percig volt egyenlő az állás, a vendégek ugyancsak emberelőnyből, Bodó Christopher találatával ismét átvették a vezetést (2–3).

A mérkőzés közepén, a 30. percben Imre Patrik és Rokaly Norbert kapaszkodott össze, a bunyóba beavatkozott Garrett Clarke is, végül mindhármukat végleges kiállítással sújtották.

Nem sokkal később két kerek percig kettős emberfölényben volt a Gyergyó, de a Sportklub hősiesen kivédekezte.

A harmadik játékrészben folytatódott a kiállítás-cunami, a Sportklub támadott többet, az utolsó másfél percre kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, majd időt kért, de az egyenlítés nem sikerült.

Négy másodperccel a vége előtt a GYHK saját harmadából kilőtte a korongot, a hazaiak tilos felszabadítás miatt leálltak, a vendégek nem, Sylvestre pedig belőtte az üres kapuba. A gólt utólag visszavonták a játékvezetők, majd az újrakezdést követően Bodó Christopher szerzett korongot, és egy másodperccel a vége előtt az üres kapuba lőtte (2–4).

Jégkorong Erste Liga és romániai bajnokság, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói Hoki Klub 2–4 (1–2, 1–1, 0–1).

Gólszerzők: Sofron István (11.) és Jevgenyij Szkacskov (21.), illetve Vincze Péter (2.), Devin Di Diomete (4.), Bodó Christopher (25. és 60.).
Kapura lövések: 28–35.
Büntetőpercek: 82–51 (ebből a sportklubos Garrett Clarke-nak 2x20 perc, Rokaly Norbertnek 20 perc, illetve a gyergyói Jimi Jalonennek 5+10 perc, Imre Patriknak pedig 20 perc).
Játékvezetők: Radu Gabriel és Andrieș Gheorghieș, illetve Mihai Paul és Andrei Ștefan.