A vasárnap esti ötödik összecsapáson a gyergyói gárda hazai jégen 6–2-re nyert, ezzel lezárta a DVTK Jegesmedvék elleni párharcot és bejutott az elődöntőbe.
A GYHK-t irányító Markus Juurikkala elmondása szerint büszke a fiúkra, örül a győzelemnek, és annak is ahogy a teljes szériában teljesítettek. „Ezúttal sem volt könnyű mérkőzésünk, nagyon keményen oda kellett tennünk magunkat, de ez a teljes szériára jellemző volt egyébként. Az első meccs kicsit más volt, ott a hatékony emberelőnyös játékunknak köszönhetően simábban nyertünk, utána viszont egy találkozó sem volt könnyű, keményen oda kellett tenni a csontot.
– fogalmazott a Gyergyói Hoki Klub vezetőedzője.
Hozzátette, kicsit örülnek a továbbjutásnak, majd elkezdenek készülni a soron következő mérkőzésekre, ahol szintén keményen fel kell majd venni a kesztyűt, semmi nincs letudva.
Láda Balázs, a DVTK Jegesmedvék edzője közölte, úgy érkeztek a mérkőzésre, hogy folytatni akarják a szériát. „Az első bekapott gólra rögtön tudtunk válaszolni, ami tükrözi is a hozzáállásunkat. A második harmadban elveszítettük egyik hátvédünket és ezzel már sem elől sem hátul nem voltunk teljes létszámban. 3–2-nél még felzárkóztunk egy gólra, elhittük, hogy vissza tudunk jönni, de nem sikerült betalálni, elfogytunk létszámban és ennek következtében fejben is.
– közölte a DVTK trénere.
Kiemelte, hogy náluk nem volt meg ez az egyéni villanás, mindent amit elértek csapatként sikerült megvalósítaniuk. „Rengeteget dolgoztunk, így azt kell mondanom, hogy nincs hiányérzetünk és most ezt a helyzetet tudomásul kell vennünk”.
Az Erste Liga elődöntőjében a Gyergyói Hoki Klub ellenfele a Brassói Corona lesz, az első két mérkőzést március 25-én és 26-án Székelyfölfön rendezik.
Telt ház, fúvószenekar és kiváló hangulat fogadta a bajnoki döntőnek beillő rangadót vasárnap kora este Csíkszentsimonban. A hazaiak 4–0-ra legyőzték az Agyagfalvi Lendületet, és megnyerték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának bajnoki címét.
A feleknek nem sikerült megállapodniuk, az FK Csíkszereda nem bólintott rá az FCSB által tett ajánlatért Anderson Cearáért. Úgy tűnik, a fővárosiak visszalépnek az üzlettől.
Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.
Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Egy kemping közelében történt az a medvetámadás, amelynek nyomán életét vesztette egy férfi szombaton Szeben megyében. A település polgármestere és egy liberális parlamenti képviselő a medvepopuláció szabályozását sürgeti a tragédia nyomán.
A mítosztalanított román–magyar közös történelem nem széles körű fogyasztásra alkalmas termék, de az MCC-történészkerekasztal előadói egyelőre optimisták.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!