A vasárnap esti ötödik összecsapáson a gyergyói gárda hazai jégen 6–2-re nyert, ezzel lezárta a DVTK Jegesmedvék elleni párharcot és bejutott az elődöntőbe.
A GYHK-t irányító Markus Juurikkala elmondása szerint büszke a fiúkra, örül a győzelemnek, és annak is ahogy a teljes szériában teljesítettek. „Ezúttal sem volt könnyű mérkőzésünk, nagyon keményen oda kellett tennünk magunkat, de ez a teljes szériára jellemző volt egyébként. Az első meccs kicsit más volt, ott a hatékony emberelőnyös játékunknak köszönhetően simábban nyertünk, utána viszont egy találkozó sem volt könnyű, keményen oda kellett tenni a csontot.
– fogalmazott a Gyergyói Hoki Klub vezetőedzője.
Hozzátette, kicsit örülnek a továbbjutásnak, majd elkezdenek készülni a soron következő mérkőzésekre, ahol szintén keményen fel kell majd venni a kesztyűt, semmi nincs letudva.
Láda Balázs, a DVTK Jegesmedvék edzője közölte, úgy érkeztek a mérkőzésre, hogy folytatni akarják a szériát. „Az első bekapott gólra rögtön tudtunk válaszolni, ami tükrözi is a hozzáállásunkat. A második harmadban elveszítettük egyik hátvédünket és ezzel már sem elől sem hátul nem voltunk teljes létszámban. 3–2-nél még felzárkóztunk egy gólra, elhittük, hogy vissza tudunk jönni, de nem sikerült betalálni, elfogytunk létszámban és ennek következtében fejben is.
– közölte a DVTK trénere.
Kiemelte, hogy náluk nem volt meg ez az egyéni villanás, mindent amit elértek csapatként sikerült megvalósítaniuk. „Rengeteget dolgoztunk, így azt kell mondanom, hogy nincs hiányérzetünk és most ezt a helyzetet tudomásul kell vennünk”.
Az Erste Liga elődöntőjében a Gyergyói Hoki Klub ellenfele a Brassói Corona lesz, az első két mérkőzést március 25-én és 26-án Székelyfölfön rendezik.
Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.
A jégkorong Erste Liga hivatalos oldalán megjelentek a rájátszás hivatalos időpontjai, a negyeddöntő március 10-én kezdődik. A Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub már a legjobb nyolc között egymásnak feszül.
„Lazító robbantásokat” végzett az Országos Sóipari Társaság tavaly májusban a parajdi sóbánya felszíni sórétegében, amikor új medret próbáltak kialakítani a megnövekedett hozamú Korond-patak elterelésére. A robbanások lehetséges hatásáról érdeklődtünk.
A Demokratikus Koalíció (DK) az Országgyűlés tavaszi ülésszakának első napján is folytatta a külhoni magyarok szavazata kapcsán megkezdett uszítást. Zsigmond Barna Pál válaszában leszögezte: aki a nemzet ellen fordul, „a történelem szemétdombjára kerül”.
Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!