A gyergyóiak lenullázták a Coronát

Gergely Imre 2022. december 20., 21:44 utolsó módosítás: 2022. december 20., 22:46

Kettős jelentőségű, azaz az Erste Ligában és a romániai jégkorongbajnokságban is jegyzett mérkőzést vívott kedden este a Gyergyói Hoki Klub és a Brassói Corona. A piros-fehérek a meccs első felében mutatott kiváló játékuknak, később pedig Rinne remeklésének köszönhetően megszerezték a pontokat.

Fotó: Szász Adorján

Az első harmadban és a második játékrész nagyobb részében nagyszerű teljesítményt nyújtott a GYHK, a vendég brassóiaknak addig momentumaik sem nagyon voltak.

Teljesen megérdemeltnek látszott a 23. percben a 3–0-s eredmény.

Az első találatot Császár közeli lövéssel érte el, a második Fejes óriási kapáslövése volt az első hazai emberelőnyben, míg a harmadik a középső játékrész elején Orbáné volt Bodó visszatett korongjából.

Az lehetett a nézők érzése, hogy ha így megy tovább a hátralévő 37 percben is, akkor akár kiütés is lehet a vége. Azonban ez nem így alakult. A brassóiak agresszívebb stílusra váltottak, egyre veszélyesebbek lettek Rinne kapujára, simán benne volt, hogy akár fel is zárkózhatnak. Rinne azonban ezen a napon verhetetlen volt, mindent védett.

A harmadik harmadban a brassói nyomás még inkább fokozódott, de a gyergyóiak finn hálóőre mindenhová odaért, minden lövést hárított.

Végig meg tudta őrizni érintetlenül a ketrecét, egyértelműen ő volt a meccs hőse.

A két csapat karácsony után, 28-án ismét összecsap, a helyszín akkor Brassó lesz.