A 16. percben Zabludovszkij tört be oldalról és egy cselsorozat után Limanszkyhoz passzolt hátra akinek már nem volt nehéz dolga, hogy megszerezze a vezetést. Két perc múlva egyenlített a GYHK. Troncinsky adott szenzációs passzt St. Amant botjára, aki középen kiugorva lőtte a korongot Onodi mögé. A helyzetek, kapura lövések számát tekintve az eredmény a gyergyóiaknak kedvezett, Ruczuj rengeteget tett azért, hogy döntetlennel vonulhattak a szünetre a felek.
A második harmad eleje kegyetlenül nehéz időszak volt a piros-fehérek számára, négy percen át játszottak folyamatosan emberhátrányban, amiből két percig hárman védekeztek öt galaci ellen. A hazaiak lőttek minden szögből, de Ruczuj nagy védéseinek köszönhetően megúszták ezt a periódust. Azonban rögtön azután, hogy kiegészültek, a középen őrizetlenül hagyott Irimia mégiscsak megszerezte a második találatot. Fél perc múlva pedig Nyezsnamov is eredményes volt.
Ezúttal szerencsére elmaradt a nagyobb rövidzárlat, „mindössze” kétgólos lett a különbség. Ez pedig nem behozhatatlan a hokiban, főként a GYHK korábbi mérkőzéseit ismerve, akik nagyobb hátrányban is tudtak már hirtelen feltámadni. Ez meg is valósult.
Még a második harmadban Pance remek cselsorozat végén szép góllal jelezte, hogy tud ő többet is, mint amit ebben a szezonban teljesített. Az utolsó húsz percben lényegében egy dologra koncentrált a házigazda, arra, hogy távol tartsa a kapujától Szabóékat. Rutinosan rombolták a játékot, kevés nagy lehetőség alakult ki ekkor, de Silló az 50. percben egy takarásból, éles szögből leadott lövéssel belőtte a harmadikat is, 3–3-ra egyenlítve. Sajnos a remény nem sokat élt, a galaci oroszok még villantak egyet, Szkacsov találta meg látványos passzal az üresen élló Makarovot, aki ismét megszerezte a vezetést Galacnak. Mint később kiderült, ez maradt a végeredmény is.
A három meccsig tartó elődöntőben 2–0-ra vezet a Galaci CSM. Folytatás hétfőn és jó esetben kedden Gyergyószentmiklóson.
Romániai jégkorongbajnokság, kisdöntő, második mérkőzés:
Galaci CSM–Gyergyói Hoki Klub 4–3 (1–1, 2–1, 1–1).
Gólszerzők: Jevgenyij Limanszky (16. perc), Adrian Irimia (26.), Alekszander Nyezsnamov (27.) Konsztantin Makarov (52.), illetve Shawn St. Amant (18.), Eric Pance (39.), Silló Arnold (50.)
Kilenc évvel ezelőtt a Sepsi OSK újoncként mutatkozott be a román labdarúgó élvonalban. Azóta nemcsak a háromszéki klub írt sikertörténetet, hanem a bajnokság mezőnye is jelentősen átalakult – megnéztük, mi minden változott 2017 óta.
Folytatódnak a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntői. A Székely Sport tippjátékában ezúttal Olteán Péter, Gyimesbükk magyar polgármestere osztotta meg várakozásait a péntek esti Spanyolország–Belgium rangadó előtt.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
A Jóisten, családja és a sport adott erőt Kelemen-Nemes Kinga neurológus rezidensnek, akinek nemrég daganatos megbetegedéssel kellett szembenéznie. A marosvásárhelyi orvos most segíteni szeretne a rákos betegeken és családtagjaikon.
A magyarországi MCC körüli átalakulás hírei sok erdélyi diákot és szülőt is bizonytalanságban tartanak, miközben javában zajlik a jelentkezés az intézmény programjaira.
Ideje lecserélni a korábbi évtizedek szenvedéseire reflektáló román–magyar megbékélés fogalmát a pragmatikus együttélés kifejezésére, a tisztességes Európáért folytatott közös román–magyar párbeszédre. Vége az MCC-történészkerekasztalnak.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!