A dán Aalborg Pirates már pár napja bejelentette, hogy szerződtette a 27 éves hátvédet, Jimi Jalonent. A finn bekk másfél szezon alatt 60 Erste Liga mérkőzést játszott a Gyergyói Hoki Klub színeiben, ahol 37 pontot szerzett, köztük 9 gólt, emellett a romániai bajnokikon is hozzátett még 48 pontot.
Az Erste Liga bajnoki címmel zárult 2022–2023-as szezonban a rájátszásban már nem szerepelhetett, mert megsérült, az idei idényében viszont nem tudta azt a szintet hozni, amit addig megszoktak tőle a GYHK szurkolói (míg tavaly +30-as volt a mutatója az Erste Ligában, idén -1), az utóbbi meccseken többször a lelátóra kényszerült.
Amint a GYHK hétfő esti rövid tájékoztatásából kiderül, a szerződésbontás a játékos kérésére történt, a klub nem gördített akadályt távozása elé.
A székelyföldi együttes nélküle vág neki a soron következő 8 alapszakasz mérkőzésének és a rájátszásnak,
Szilassy Zoltán csapata legközelebb szerdán Debrecenben lép jégre a DEAC vendégeként.
Az összeomlás szélén áll a Ceahlăul Piatra Neamț együttese, több alapembere elhagyta az anyagi gondokkal küzdő klubot és félő, hogy visszalépni kényszerülnek a labdarúgó 2. Ligából. A csapat gólgyárosa Sepsiszentgyörgyre igazolt.
Minden jel arra utal, hogy a Sepsi OSK egyik ígéretes saját nevelésű labdarúgója a téli szünetben a váltás irányába mozdult el. Nistor Ákos jelenleg a magyarországi Kecskeméti TE együttesével készül, a jövője viszont még nem dőlt el.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Elhunyt szombaton a munkahelyén a Dolj Megyei Rendőr-főkapitányság 51 éves parancsnoka, Marius Daniel Mîrzacu. A rendőrfőfelügyelőt kollégái találták meg az irodájában, elsődleges feltételezés szerint szívinfarktus okozhatta a halálát.
Sajátos tiltakozási módot talált egy suceavai férfi a helyi adók drasztikus megemelése ellen: csak aprópénzzel fizette be tartozását az önkormányzatnak.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!