A székely alakulat Debrecenben az első találkozón nyerni tudott, majd a második mérkőzésen hosszabbításban alulmaradt, három meccset követően összesítésben vezet és elvette a pályaelőnyt riválisától.
Ezúttal a hazaiak emberelőnyös játéka bizonyult döntőnek: az első harmadban két alkalommal is eredményesek voltak. A második játékrész végén a vendégek játékosát, Jevgenyij Mozert hordágyon kellett levinni súlyosnak tűnő lábsérülés miatt. A harmad zárásaként Kirils Galoha hatalmas helyzetet hagyott ki, így elmaradt a debreceni szépítés. A hazaiak fegyelmezett védekezése végig remekül működött, a DEAC pedig nem találta az ellenszert. A párharc pénteken folytatódik, ugyancsak Csíkszeredában.
A Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője, Kevin Constantine szerint a rájátszás mindig más kávéház, mint az alapszakasz. „Intenzívebb, fizikálisabb, néha sokkal defenzívebb is. Sok olyan játékos teljesít kiemelkedően a playoffban, aki számára talán nem sikerült legjobban az alapszakasz, ugyanakkor néha akad olyan is, aki az alapszakasz során remekelt, ám a rájátszásban nem megy neki legjobban a játék. Mindig izgalmas ezt megtapasztalni, és figyelni, mi fog éppen történni.
Rájátszás, teltház, hangos közönség! Remek érzés részese lenni ennek!” – nyilatkozta a mérkőzés után Kevin Constantine.
A debreceniek vezetőedzője, Artyom Vaszjunyin azt mondta, hogy nehéz a mérkőzést értékelni. „Az első felét szinte végig hátrányban játszottuk, öt kiállításunk volt harminc perc alatt. Kaptunk két gólt. Utána mi is elkezdtünk előnyöket kapni, de nem tudtunk élni ezekkel. Az ellenfél kapusának nagyon jó napja volt, remek munkát végzett. Tudtuk, hogy ez lesz.
Péntek este, reméljük, csinálunk még egy jó reklámot, ilyen minőségi meccsen!” – hangsúlyozta Vaszjunyin.
A négy nyert mérkőzésig tartó párharcban Csíkszeredai Sportklub 2:1-re vezet. A következő összecsapás pénteken 18.30-tól lesz, ismét a Vákár Lajos Műjégpályán.
Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, 3. mérkőzések
Csíkszeredai Sportklub–Debreceni EAC 2–0 (2–0, 0–0, 0–0). Az állás: 2:1, a Csíkszereda javára.
Miskolci DVTK Jegesmedvék–Gyergyói HK 0–1 (0–0, 0–0, 0–1). Az állás: 2:1, a Gyergyó javára.
FTC-Telekom–Brassói Corona 2–5 (0–0, 1–3, 1–2). Az állás: 2:1, a Brassó javára.
Újpesti TE–Budapest JAHC 1–2 – kétszeri hosszabbítás után (0–0, 0–1, 1–0, 0–0, 0–1). Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3–0 a BJAHC javára.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
Tizenegy év után távozott Székesfehérvárról Mihály Ákos, a korábbi magyar válogatott jégkorongozó az Erste Liga legutóbbi szezonjában ezüstérmes Brassói Coronánál folytatja.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Június 13-tól hatályba léptek azok a jogszabály-módosítások, amelyek jelentősen szigorítják a közrend és a köznyugalom megsértésének szankcionálását Romániában. A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az 1991. évi 61-es törvény módos&
… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!