A Kontinentális Kupa következő fordulóját november 15. és 17. között rendezik, a brassóiak a dániai Aalborgban szerepelnek majd a sorozat legjobb nyolc csapata között. A Corona ellenfelei a helyi Pirates, a lengyel GKS Katowice és a francia Bruleurs de Loups lesznek. Az első két helyezett jut tovább a január 16–19-i négyes döntőbe.
Az első mérkőzés, ami a brassói nemzetközi szereplés miatt elhalasztottak, az a november 17-re Csíkszeredába tervezett Sportklub elleni csata, amit jövő évben, február 24-én játszanak le. Ez a mérkőzés majd a Román Kupába is beleszámít – írják a Román Jégkorong-szövetség oldalán.
A december 6-ai Sportklub–Corona mérkőzés az országos bajnokság, az Erste Liga és a Román Kupa szempontjából is számít. Ez eredetileg a november 17-i mérkőzésre vonatkozott volna, amit elhalasztottak. A két csapat január 7-ei meccse is beleszámít az országos bajnokságba és az Erste Ligába egyaránt.
Hasonló a helyzet a Corona–Gyergyói HK mérkőzéssel is. Az eredetileg november 15-re tervezett találkozót december 18-ára halasztották el, ez az országos bajnokságba és az Erste Ligába is beleszámít. A két csapat december 8-ra tervezett mérkőzése az országos bajnokság, az Erste Liga és a Román Kupa szempontjából is számít majd.
A honi bajnokságban november 12-re tervezett Brassói Corona–Galaci CSM mérkőzést két nappal korábban, november 10-n rendezik meg, míg a november 13-ai találkozójukat január 14-re halasztották.
Az FC Voluntari és a Corvinul sem hibázott idegenben, így azonnal kihasználták a Sepsi OSK vereségét. A háromszéki együttes előnye olvadt a harmadikkal szemben, míg az első helyért folytatott harcból szinte biztosan kiszállt.
Az idei szezon első versenyét rögtön győzelemmel ünnepelte Norbert és Francesca Maior, a testvérpár magabiztos sikert aratott a 34. Hargita Ralin. Ezzel az elmúlt hat évben ők a hatodik páros, amely megnyeri a hargitai futamot.
Felborult egy személyautó vasárnap délután a Ratosnyához tartozó Andrenyásza település határában. A járműben két felnőtt és egy kiskorú utazott, mindhárman még a mentők kiérkezése előtt elhagyták a feje tetejére állt autót.
Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.
Nem ül be a parlamentbe Orbán Viktor – ezt a leköszönő miniszterelnök szombaton jelentette be a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!