A Corona megizzadt a DAB ellen, a BJA simán verte a Fradit

Gergely Imre 2023. február 01., 22:07 utolsó módosítás: 2023. február 01., 22:08

A Brassó három gólos hátrányból, fordulatos mérkőzésen győzte le az Acélbikákat, és ezzel fejezte be az alapszakaszt. A BJA simán nyert a Fradi ellen az Erste Liga szerdai játéknapján.

A brassóiak sikerrel zárták az alapszakaszt Fotó: Brassói Corona

Záporoztak a gólok Brassóban, a DAB közel állt ahhoz, hogy pontot, vagy akár pontokat szerezzen a Corona vendégeként. A 16. percben még 1-4-re vezettek az Acélbikák. A hazaiak azonban a második harmad 7. percére már egyenlítettek, majd a vezetést is átvették. A záró játékrész elején Kmec 5-5-ra alakította az állást, de három perccel később Van Wormer újra visszaszerezte a Coronának a vezetést. Ezt már nem tudta ledolgozni a DAB, pedig a helyzetei megvoltak hozzá. Így a brassóiak 6-5-ös sikerrel zárták az Erste Liga alapszakaszát. Boriszenkóék 67 pontot szereztek, és így 3 ponttal vezetnek a DVTK előtt a 3. helyen. A miskolciaknak azonban még két mérkőzésük van hátra.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz:
Brassói Corona–Dunaújvárosi Acélbikák 6-5 (2-4, 3-0, 1-1).
Gólszerzők: Samuel Wlliams (14.), Kevin Domingue (19., 30.), Jared van Wormer (21., 54), Roberto Gliga (27.) illetve Olli Valtola (1., 16), Erik Embrich (10.), Ödman Hadzinikolic (15.), Dusan Kmec (47.).
Kapura lövések: 39-25.
Kiállításpercek: 10-8.

A Ferencváros még nem biztosította a helyét a rájátszásban, de még két mérkőzése hátra van Fotó: Várhegyi Erna/BJAHC

A nap másik mérkőzésén a BJA fogadta a Ferencvárost. Kangyal Balázs újdonsült Magyar Kupa győztes csapata az első harmadban Vorobjov távoli kapáslövésével szerzett vezetést, majd rögtön utána Ritter is betalált, majd a második játékrészben egy gyors támadás végén Galoha révén már 3-0-s előny épített. Erre még hozzátett egyet a harmadik harmadban Eetu is. A Fradi Kulmala góljával szépített, majd az 5-1-es végeredményt Garát állította be. A Ferencváros így még nem biztosította a helyét a rájátszásban, de még két mérkőzése hátra van.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz
BJA–FTC-Telekom 5-1 (2-0, 1-0, 2-1).
Gólszerzők: Ivan Vorobjov (7.), Ritter Zalán (8.), Kirils Galoha (32.) Elo Eetu (46.), Garát Zsombor (55.), illetve Rasmus Kulmala (49.).
Kapura lövések: 26-36.
Kiállításpercek: 4-10.