A Corona hat nap alatt harmadszor gyűrte le a Sportklubot

Dobos László 2021. február 14., 21:17

Brassói sikerrel zárult a négy mérkőzésből álló erdélyi rangadó-sorozat a jégkorong Erste Ligában. A Cenk alattiak szűk egy hét alatt alatt négy mérkőzésből háromszor diadalmaskodtak a csíkiak ellen, és ezzel a Corona magabiztosan vezeti a rangsort.

Gólzáporos Sportklub–Corona meccsek. Az összecsapások mindegyikén legalább 7 gól született Fotó: Alexandra Sânpetru

Vasárnap este többet lőtt kapura az első húsz percben a vendég Csíkszeredai Sportklub, de 13 próbálkozásból egyszer sem tudták legyőzni Tőkét, a brassói hálóőrt. A másik kapunál eredményesebb volt a Brassó, a házigazdák 9 löketéből Fowlie révén lőttek egy gólt (1–0).

Az első szünet után Bors Huba találatával megduplázta előnyét a hazai alakulat (2–0), a 25. percben Loginov emberelőnyben szépített (2–1), de a 37. percben újra két gólos lett a brassói előny, ugyancsak emberelőnyben Gliga talált be László Arnold kapujába (3–1).

A második szünet után rögtön egy újabb emberelőnyt váltott McFadden révén gólra a Cenk alatti város csapata (4–1), de a vendégek nem adták fel, a 48. percben Rokaly Norbert találatával csökkent a Corona előnye (4–2). Két és fél perccel a játékidő vége előtt emberelőnybe került a Sportklub, Becze betalált (4–3), az utolsó másfél percben a Sportklub kapuslehozatallal próbálkozott, de az egyenlítés nem jött össze.

Fotó: Alexandra Sânpetru

A két csapat négy mérkőzésből álló alapszakaszbeli sorozatának első két összecsapásán a Sportklub hazai pályán előbb hosszabbítás után 4–3-ra nyert, a második találkozó pedig a vendég Corona 7–3-as győzelmével zárult. Az első brassói összecsapáson a házigazdák 7–5-re nyertek, a másodikon pedig 4–3-ra.

A tervek szerint szerdától a Ferencváros és a Dunaújvárosi Acélbikák csapatai vendégeskednek Erdélyben

Jégkorong, Erste Liga alapszakasz és román bajnoki alapszakasz:

Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub 4–3 (1–0, 2–1, 1–2).
Gólszerzők: Cody Fowlie (3. perc), Bors Huba Ferenc (22.), Roberto Gliga (37.) és Joshua McFadden (41.), illetve Alekszandr Loginov (25.), Rokaly Norbert (48.) és Becze Tihamér (58.).
Kapura lövések: 25–39.
Büntetőpercek: 24–10 (ebből a brassói Molnár Zoltánnak 10 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Mihai Paul és Radu Gabriel, illetve André Attila és Andrieș Gherghieș.