A bronzéremért játszhat a Fox Hockey

Gergely Imre 2023. március 06., 11:48 utolsó módosítás: 2023. március 06., 11:49

Nem sikerült jól az elődöntő a magyar U25-ös bajnokságban a gyergyószentmiklósi női jégkorongcsapat számára. A hétvégén lezajlott meccsek után a MAC Marilyn jutott a döntőbe.

Nagyot küzdöttek mindkét mérkőzésen Fotó: Fox Hockey

Két nagyon szoros mérkőzést vívott Budapesten a házigazda MAC Marilyn és a Fox Hockey. A rókalányoknak főként az elsőn volt komoly lehetősége a győzelemre, Fehér Orsolya és Szekeres Edit góljaival kétszer is vezettek, de a hazaiak mindkétszer egyenlíteni tudtak. Több gyergyói gól már nem esett, a több nagy kimaradt helyzet megbosszulta magát, és a hosszabbításban az ellenfél húzta be a győzelmet.

Másnap már nem bízta a véletlenre a dolgot a MAC Marilyn, bevetettek egy sornyi játékost az OB I-ben szereplő csapatukból. Barabás László együttese így is szépen helytállt. Az elején ugyan kétgólos hátrányba kerültek, de ebből még sikerült egyet lefaragni Bende Júlia találatával. Az egyenlítés azonban már nem jött össze, a budapesti lányok pedig még egy találatot hozzátettek az előző kettőhöz, és 3–1-re nyertek, egyben eldöntve a párharcot és a döntőbe jutás kérdését is.

Fotó: Fox Hockey

A Fox Hockey így a bronzéremért játszhat, a Ferencvárossal, amely a másik ágon a HKB-vel szemben maradt alul. A döntőben pedig így a MAC Marilyn és a HKB találkozik.

Magyar U25 női jégkorongbajnokság, elődöntő:

MAC Marilyn – Gyergyószentmiklósi Fox Hockey 3–2, hosszabbítással (1–1, 0–0, 1–1, 1–0).
Gólszerzők: Tóth Flóra (7. perc), Losonci Zsófia (53.), Csiszer Sarolt (62.) illetve Fehér Orsolya (3.), Szekeres Edit (42.).

MAC Marilyn Gyergyószentmiklósi Fox Hockey 3–1 (2–0, 0–1, 1–0).
Gólszerzők: Weiler Krisztina (6. és 55. perc), Losonci Zsófia (13.) illetve Bende Júlia (26.).