Vendéggóllal kezdődött a mérkőzés, a 4. percben a galaci Zagidullin emberhátrányból megszerezte a vezetést (0–1). Többet támadott az első játékrészben a házigazda Brassó, és négy emberelőnyükből egyet Zsók Levente révén sikerült gólra váltania (1–1).
A második játékrészt a Brassó uralta, sokkal többet lőtt kapura ellenfelénél, gólt azonban elsőként újra a galaciak lőttek, a 24. percben Nyezsnyamov találatával ismét náluk volt az előny (1–2). A folytatásban a Corona akarata érvényesült, előbb Roberto Gliga emberelőnyös találatával kiegyenlítettek (2–2), majd a svéd idegenlégiós Mikael Lidhamar góljával átvették a vezetést (3–2).
Az utolsó játékrészben ellenállhatatlan volt a barcasági együttes. A 48. percben, a negyedik brassói gólt követően kapust is cserélt a Duna-parti együttes, Bogdan Popa helyét Béres Szilárd vette át, de ő sem tudott csodát tenni, újabb gólokat kaptak a galaciak.
6–2 után kapuslevétellel is próbálkoztak a vendégek, de újabb gólt kaptak az üresen hagyott kapuba.
Jégkorong, román bajnokság, döntő, negyedik mérkőzés:
Brassói Corona–Galaci CSM 7–2 (1–1, 2–1, 4–0)
Gólszerzők: Zsók Levente (10.), Roberto Gliga (30.), Mikael Lidhamar (24.), Jereme Tendler (47., 49.), Mark Lee (51.), Trancă Dániel (57.), illetve Albert Zagidullin (4.), Alekszandr Nyezsnyamov (24.).
Kapura lövések: 42–26.
Büntetőpercek: 47–43 (ebből a brassói Cody Carlsonnak 10 perc fegyelmi és Molnár Zoltánnak 5+20 perc fegyelmi, illetve a galaci Pál Zsombornak 5+20 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Makszim Razskov, Jevgenyij Goncsarov és Szidor Kricky.
A három nyert mérkőzésig tartó döntőt a Brassói Corona nyerte 3–1-es összesítéssel.
A 2018/19-es román felnőtt jégkorongbajnokság végeredménye:
1. Brassói Corona
2. Galaci CSM
3. Csíkszeredai Sportklub
4. Gyergyói HK
5. Bukaresti Steaua
6. Sapientia
7. Bukaresti Sportul Studențesc.
Az 1924 óta zajló román hokibajnokságok első kírását a Brassói Brașovia nyerte. A jelenlegi csapat, a Brassói Corona harmadszorra lett román bajnok (2014, 2017 és 2019).
Nem múlt el botrány nélkül a román médiában az FK Csíkszereda történelmi bemutatkozása az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. A székely alakulat értékes döntetlennel kezdett a Dinamo ellen, és azonnal magyarellenes támadások érték.
Bepanaszolta a szervezőket és a rendfenntartó erőket a Bukaresti Dinamo a Hivatásos Labdarúgóligánál és a Román Labdarúgó-szövetségnél. Szerintük a hétfő esti Szuperliga mérkőzésen nem megfelelően bántak a szurkolóikkal és hivatalos képviselőikkel.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Románia nem tud befejezni a megszabott határidőig a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekteket – jelentette ki kedden Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!