Volt csíkszeredai válasz az udvarhelyi találatokra

Józsa Csongor 2021. január 10., 17:43 utolsó módosítás: 2021. január 10., 17:48

Amolyan gálameccs jelleget öltött a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának utolsó mérkőzése a két Hargita megyei együttes között. A rangsor szempontjából nem osztott, nem szorzott a végeredmény.

Küzdelem volt a játéktéren, de érződött, hogy nem nagy a tét Fotó: Erdély Bálint Előd

Elhalasztott mérkőzést pótoltak vasárnap délután a teremlabdarúgó 1. Ligában. A székelyudvarhelyi sportcsarnokban a helyi Futsal Klub a Csíkszeredai Imperial Wet együttesét látta vendégül. A párharcnak különösebb tétje nem volt egyik gárda sem tudott javítani jelenlegi helyezésén, azaz tudták, hogy a rájátszás felsőházába a negyedik, illetve a második pozícióból jutnak.

Egy-egy gólszerzési lehetőséggel indult a találkozó, az 5. percben az FK két ízben is megszerezhette volt a vezetést, előbb Bálint, majd Tankó ziccerét hárította a kapus.

A 9. percben az Imperial Wet zörgette meg először a hálót: Covaci passzolt az üresen hagyott Pânzarunak, aki közelről nem hibázott (0–1).

Fotó: Erdély Bálint Előd

A csíkszeredaiak irányították a találkozót, veszélyesebbek voltak, Lașcu kétszer is növelhette volna az előnyt. A 16. perc két találatot is hozott, előbb egy szép ellentámadást góllal zárt az FK, Tankó tálalt Bálint elé, akinek csak be kellett pöccintenie. A válasz pillanatok alatt érkezett, Küsmödi távoli lövésére későn érkezett le Grigoraș, így a kezei között becsorgott a játékszer (1–2).

A második játékrész Gálfi távoli löketével kezdődött, a felső kapufán csattant, aztán Kerestély húzott el a szélen, tízről küldte a kimozduló hálóőr mellett a bal alsóba (2–2).

Sokkal aktívabb volt ezen játékrész első felében a fiatal udvarhelyi csapat, a 27. percben időt is kért az ellenfél edzője, Gherman, hogy felrázza tanítványait, valamint, hogy taktikai szempontból is változtasson: a vészkapusos támadást alkalmazta.

A húzás elsőre bejött, Iszlai spiccelte a léc alá a játékszert. Csakhogy, egy labdaszerzést követően Bálint a saját térfeléről ívelte az üres kapuba, így a 32. percben ismét egyenlő volt (3–3).

Iszlai volt a kapus nélküli játék gólfelelőse, még egyet bevágott, 3–4 után pedig már nem folytatták a csíkiak ezt a taktikát.

A végjátékban az FK Udvarhelyen volt a sor, hogy meghúzza a vészkapusos játékot, nem jött össze a gólszerzés, így érvényesült a papírforma.

A futsal élvonal rájátszása február elején kezdődik, addig a román válogatott Eb-selejtezőt játszik.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 12. forduló:

Futsal Klub Székelyudvarhely–Csíkszeredai Imperial Wet 3–4 (1–2).
Gólszerzők: Bálint Andor (16., 32.), Kerestély József (21.), illetve Adrian Pânzaru (9.), Küsmödi Tamás (16.), Iszlai Richárd (30., 34.).
FK: Grigoraș – Szécsi, Kedei, Balázsi, Bálint. Játszott még: Tankó, Kerestély, Csomor, Hegyi, Gálfi, Balázs. Edző: Jakab Zoltán.
Imperial Wet: Cardei – Matei, Pânzaru, Covaci, Lașcu. Játszott még: Uhelliton, Duque, Küsmödi, Miklós, Iszlai. Edző: Cosmin Gherman.