Szombaton délután hazai környezetben zárta a teremlabdarúgó U19-es bajnokság Elite Ligáját a Futsal Klub Székelyudvarhely. A 2-es csoportban azt a Dévai Autobergamót látta vendégül, akivel már ezen párharc előtt bejutott a négyesdöntőre.
Alaposan odatette magát a Jakab Zoltán által felkészített gárda, a szünetig nagyban eldöntötte a mérkőzést, aztán magabiztosan tartotta otthon a pontokat.
Ez azt jelenti, hogy sem a csoportkörben, sem pedig az Elit Ligába (a legjobb nyolcasban) nem kapott ki, maximális teljesítményt nyújtott a címvédő.
Ebben a négyesben az utolsó meccs, a Marosvásárhelyi VSK–Simándi Sólymok összecsapást vasárnap 15 órától játsszák.
A másik csoportban még hárman versengenek a két továbbjutó helyért. Itt az utolsó játéknap dönt, hogy a Kézdivásárhely-Piatra Neamț-Buzău trióból ki lesz ott a Final 4-ban.
Teremlabdarúgó U19-es Elit Liga, 2-es csoport, 6. forduló:
Futsal Klub Székelyudvarhely–Dévai Autobergamo 8–4 (5–2).
A hazai gólszerzői: Péter 3, Simó, Popovics, Bálint, Boga, Csiki.
A csoport állása:
1. FK Udvarhely 18 pont/6 meccs,
2. Déva 12/6,
3. Marosvásárhelyi VSK 3/5,
4. Simánd 0/5.
Három mérkőzésre eltiltotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Csíkszeredai Sportklub játékosát, Nicholas Ritchie-t, aki a DVTK elleni mérkőzésen sípszó után fejre irányuló ütést mért ellenfelére. A klubra 800 eurós pénzbüntetést is kiszabtak.
Folyamatosan dolgoznak az FK Csíkszeredánál, hogy a téli időjárás közepette is megfelelő állapotba kerüljön a csíkszeredai városi stadion gyepszőnyege a csapat következő bajnokijára. A piros-feketék vasárnap az FC Botoșani együttesét fogadják.
Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.
Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.
Elkezdődött a 2026-os évi állami költségvetés előkészítése – jelentette be Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán a Facebook-oldalán.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!