Végig csak kergette elődöntőbeli ellenlábasát az FK Udvarhely

Józsa Csongor 2022. április 13., 19:56 utolsó módosítás: 2022. április 13., 22:18

Az FK Udvarhely képtelen volt tartani a Galaci United brazil idegenlégiósát, dos Santost. Mesterhármasa megalapozta csapata győzelmét a teremlabdarúgó élvonal elődöntőjében.

Padlóra került az FK Székelyudvarhely, csoda lenne innen a továbbjutása Fotó: Erdély Bálint Előd

Szerdán délután hazai környezetben, a városi sportcsarnokban lépett pályára a Futsal Klub Székelyudvarhely a teremlabdarúgó 1. Liga elődöntőjének első felvonásán. Az egyik fél két győzelméig tartó párharcában a Galaci Unitednél a pályaelőny – ők végeztek az alapszakasz második helyén.

A Grigoraș – Szécsi, Kedei, Bálint, Balázsi kezdősort mezőnyben a Miklós, Kerestély, Kanyó, Tankó négyes váltotta a hazaiaknál, a mérkőzés során pályára lépett még Farkas – Csomor, Gálfi, Jakab és Péter.

Óriási ziccerrel indított a vendégcsapat, erre válaszképp Bálint előtt adódott lehetőség a gólszerzésre – remek iramot diktált mindkét fél. Tankó lövése a kapufát érintve hagyta el a játékteret, túloldalt a 6. percben az edző-játékost, Ignatot nem tudták elválasztani a labdától, pontosan továbbította dos Santosnak, aki könnyűszerrel bepattintotta (0–1).

Fotó: Erdély Bálint Előd

Az előny tudatában átengedte a kezdeményezést, leginkább a védekezésre összpontosított a Duna-parti együttes, a székelyföldiek szövögették támadásaikat, de veszélyes szituációt nem igazán tudtak összehozni. A kezdeti lüktető iram is visszaesett.

A 15. percben két ízben is elhalkult a mintegy 800 fős hazai közönség, kedvenceik harminc másodperc alatt kétszer kapituláltak, egyben dos Santos mesterhármast jegyzett. Előbb egy szép testcsellel küldte el az egész védelmet, lőtt a bal alsóba, majd ellentámadást értékesített (0–3).

Jakab Zoltán időkéréssel rázta fel tanítványait, taktikát is váltott, mezőnyjátékosra cserélte kapusát. A húzás rögtön meghozta gyümölcsét, Balázsi maradt egyedül a félkörnél, szépített (1–3). A két válogatott kapus, Grigoraș és Tonița mutatott be egy-egy nagy védést dos Santos ziccerénél és Kanyó távoli löketénél, kettővel vezetett a United a szünetben.

A második felvonásban gyorsan visszaállította háromgólos előnyét a kupagyőztes, Crișant játszották teljesen tisztára, aki könnyedén lőtt a léc alá.

A 24. percben egy üreskapus góllal pedig gyakorlatilag lezárta az elődöntő első összecsapását a Galac, 5–1-re vezetett.

Továbbra is öt mezőnyjátékossal támadott a házigazda, képtelen volt feltörni a stabil lábakon álló ellenlábas defenzíváját. 1–6 után egy szerencsés góllal kozmetikázott az eredményen a Hargita megyei alakulat, a vendégek viszont fél perccel a vége előtt ismét betaláltak.

Megérdemelten nyerte az elődöntő első mérkőzését a Galaci United, ezzel több mint egy lépést tett meg a fináléba kerülésért, miután a soron következő két összecsapást saját közönsége előtt játszhatja, legközelebb április 19-én, kedden.

Teremlabdarúgó 1. Liga, rájátszás, elődöntő, 1. meccs:

Futsal Klub Székelyudvarhely–Galaci United 2–7 (1–3).
Összesítésben: 0–1.
Gólszerzők: Balázsi Attila (16.), Csomor Máté (35.), illetve Leonardo dos Santos (6., 15., 15.), Crișan Robert (22.), Matei Boșneagă (24.), Octavian Cireș (29.), Daniel Araujo (40.).