Futsal 2. Liga: a gyergyószéki csapatok simán nyertek, a vásárhelyiek kikaptak

Gergely Imre 2022. november 28., 18:52 utolsó módosítás: 2022. november 28., 19:03

Teljes fordulót rendeztek a hétvégén a futsal 2. Ligában. A két gyergyószéki csapat gond nélkül hozta a papírforma győzelmeket, azonban a Marosvásárhelyi VSK némi meglepetésre alulmaradt a Simándi Sólymok otthonában.

Az előző fordulóban a Kereszthegy 4–4-es döntetlent játszott a Marosvásárhelyi VSK vendégeként Fotó: Haáz Vince

A 7. forduló első mérkőzésére szombaton a Korondi Junior otthonában került sor, ahol az első félidőben még szoros, kétgólos különbséget mutatott az eredményjelző, de végül igazolódtak a reális erőviszonyok és 2-8 lett a vége a Gyergyószentmiklósi Inter javára.

A listavezető Gyergyóremetei Kereszthegy a Metropolitan Ișalnița együttesét fogadta és már a szünetig eldöntötte a meccset, hét gólt lőve a vendégek kapujába. Erre a második félidőben még hozzátettek tízet, azaz gólzáporos hazai győzelemmel zárult a találkozó.

A forduló egyetlen váratlan eredménye Simándon született. A Marosvásárhelyi VSK, amely a második fordulóban 15-6-ra tudott nyerni a Sólymok ellen, most 2-8-as vereséggel kellett hazatérjen.

A következő fordulóban gyergyószéki rangadót rendeznek. Szombaton 17 órától a gyergyószentmiklósi csarnokban az Inter a Kereszthegy együttesét fogadja.

A tabella első két helyén álló csapatok összecsapása komoly izgalmakat ígér. Az eseménynek jótékonysági jellege is lesz, az Inter is csatlakozik az Együtt Egymásért adománygyűjtő akcióhoz.

A nézőket kérik, vigyenek magukkal tartós élelmiszereket a mérkőzésre, ezeket az Inter majd szegényebb sorsban élők számára juttatja el.