A Robert Lupu szövetségi kapitány által irányított együttes szerdán este 2–1-re győzött a házigazdák ellen, a gólszerzők a temesvári Marius David és a székelyudvarhelyi Csog János Csongor voltak.
Egy nappal korábban a romániai csapat 4–2-re győzött, a góllövők között akkor is ott volt Csog Csongor és Marius David, valamint a két Marosvásárhelyi VSK-játékos, Patrick Chertes és Nagy Tamás.
A romániai korosztályos válogatott az őszi U19-es teremlabdarúgó Európa-bajnokságra készül, amelyet szeptember 3–10. között a spanyolországi Jaénben rendeznek.
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.
Csíksomlyó nem pártiroda, nem szavazókör, nem politikai határátkelő. Aki oda magyarokat párthovatartozás szerint engedne be, az nem a nemzetet védi, hanem éppen azt darabolja fel, aminek az egységére hivatkozik.
További híreink: valóban hantavírusos az aradi férfi, de nem az Andes variánst kapta el, George Simion pedig kormányt akar alakítani, hogy kivezesse Romániát a válságból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!