A hétfő délutáni mérkőzésnek már nem volt tétje, hiszen a tabella végleges sorrendje korábban eldőlt: a székelyudvarhelyiek biztosan másodikként, míg a sepsiszentgyörgyiek negyedikként zárták az idényt.
Alig másfél perc elteltével megszerezte a vezetést az FK, később pedig megduplázta az előnyét. Bár a Sepsi-SIC a 14. percben egy távoli bombával szépített, a hazaiak gyorsan visszaállították a különbséget, 3–1-gyel vonulhattak pihenőre.

A fordulást követően ismét jól kezdett a házigazda, innentől pedig kényelmesen irányíthatta a mérkőzést. A szépítés reményében fellazult Sepsi-SIC-védelem további négy alkalommal is megadta magát, miközben a vendégek csak egyszer tudtak válaszolni – így alakult ki a 8–2-es végeredmény.
A play-offot kedden a Marosvásárhelyi VSK–Galaci United párharc zárja 17 órától. Jövő héten kezdődik a bajnoki döntő, a Galac és a Székelyudvarhely között.

Futsal Klub Székelyudvarhely–Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 8–2 (3–1),
gólszerzők: Pelé (2.), Kedei (12. 28.), Boga (14., 32.), Dudău (22.), Gavrilă (27.), Hadnagy (40.), illetve Csog (14.), Mathis (37.).
| 2025. 05. 19. 19:00 | Futsal Klub Székelyudvarhely Udvarhely | Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Sepsi-SIC | 8-2 |
| 2025. 05. 20. 17:00 | Marosvásárhelyi VSK Marosvásárhelyi VSK | Galaci United Galac | 13-0 |
#/# | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | DöntetlenD | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galaci United Galac | 9 | 6 | 2 | 1 | 50-30 | 59 |
2 | Futsal Klub Székelyudvarhely Udvarhely | 9 | 6 | 2 | 1 | 34-18 | 56 |
3 | Marosvásárhelyi VSK Marosvásárhelyi VSK | 9 | 2 | 0 | 7 | 23-37 | 34 |
4 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Sepsi-SIC | 9 | 2 | 0 | 7 | 22-44 | 26 |
Egyazon időpontban lépett pályára vasárnap este a férfi kézilabda Európa-bajnokságon a magyar és a román együttes. Előbbiek alaposan megdolgoztak a sikerért, utóbbiak elfogytak a második félidőben.
Rövidre sikerült Niczuly Rajmund magyarországi kalandja: a Cigánd SE néhány hónap után közös megegyezéssel felbontotta a székelyföldi kapus szerződését. A 21 éves hálóőr új csapatot keres.
Vizsgálatra érkezett a csíkszeredai kórházba az a hölgy, aki kedd reggel rosszul lett az intézmény parkolójának bejáratánál, majd a helyszínen életét vesztette. Az eset során az autója irányíthatatlanná vált, több jármű is megrongálódott.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jókora előnnyel áll az élen a pártok versenyében – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.
Helyi népszavazással dönthetnek a sepsiszentgyörgyiek arról, milyen adópolitikát alkalmazzon a város a következő években – jelentette be egy keddi lakossági fórumon Antal Árpád polgármester.
Román és magyar történészek válaszoltak a ki volt előbb Erdélyben égető kérdésére az MCC kolozsvári képzési központjában tartott kerekasztal-beszélgetésen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!