Szombaton délután idegenben, a másodosztályos Fortius Buzău otthonában vendégszerepelt a Futsal Klub Székelyudvarhely a kupasorozat nyolcaddöntőjében. A versenykiírás szerint a továbbjutó sorsa egyetlen meccsen dől el.
Egy pillanatig sem volt kérdés, hogy ebből a párosításból ki jut a következő körbe. A Jakab Zoltán által irányított együttesnek inkább a körülmények voltak az ellenfelei, mintsem a házigazda. Régi, fűtetlen sportteremben rendezték a mérkőzést, ráadásul még eredményjelző tabella sem volt.
A jobban rangsorolt gárda termelte a gólokat, a szünetig hetet, a lefújáskor tizenötöt jegyzett.
A székelyföldiek ellenfélre várnak, a sorsolás alapján a negyeddöntőben a Temesvári CFR–Gyergyóremetei Kereszthegy párharc győztesével kell megmérkőzniük. Az élvonalbeli bánságiak itt a nagy esélyesek, ezen meccset vasárnap 15 órától rendezik.
Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a Bukaresti Steaua stadionja az FK Csíkszereda elleni kupamérkőzésen.
Új csatornára költöznek a román élvonalbeli kézilabda-bajnokság mérkőzései a 2026–2027-es idénytől. Sajtóértesülések szerint a TVR jó eséllyel pályázik a közvetítési jogokra, miközben a Digi Sport is versenyben van, elsősorban a női bajnokságért.
Két autó ütközött, az egyik lesodródott az úttestről szombat reggel a Cekend-tetőn.
Hamarosan egyszerűbbé válhat számos kisebb építkezés és átalakítás Romániában.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
… egy turista lezuhant a Fogarasi-havasokban, esélye nem volt a túlélésre … és tessék nézni államelnököt rövidgatyóban!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!