Tizenötig meg sem állt az FK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2024. január 27., 19:52

A papírformát érvényesítve jutott tovább a teremlabdarúgó Román Kupa legjobb nyolc csapata közé az FK Székelyudvarhely. Egyelőre ellenfélre vár.

Játszi könnyedséggel nyertek Fotó: Beliczay László

Szombaton délután idegenben, a másodosztályos Fortius Buzău otthonában vendégszerepelt a Futsal Klub Székelyudvarhely a kupasorozat nyolcaddöntőjében. A versenykiírás szerint a továbbjutó sorsa egyetlen meccsen dől el.

Egy pillanatig sem volt kérdés, hogy ebből a párosításból ki jut a következő körbe. A Jakab Zoltán által irányított együttesnek inkább a körülmények voltak az ellenfelei, mintsem a házigazda. Régi, fűtetlen sportteremben rendezték a mérkőzést, ráadásul még eredményjelző tabella sem volt.

A jobban rangsorolt gárda termelte a gólokat, a szünetig hetet, a lefújáskor tizenötöt jegyzett.

A székelyföldiek ellenfélre várnak, a sorsolás alapján a negyeddöntőben a Temesvári CFR–Gyergyóremetei Kereszthegy párharc győztesével kell megmérkőzniük. Az élvonalbeli bánságiak itt a nagy esélyesek, ezen meccset vasárnap 15 órától rendezik.

Teremlabdarúgó Román Kupa, nyolcaddöntő:

Fortius Buzău–Futsal Klub Székelyudvarhely 2–15 (1–7).

A vendégek gólszerzői: Kedei Barna és Kanyó Szilárd 3-3, Miklós Tamás és Balázsi Attila 2-2, Iszlai Richárd, Küsmödi Tamás, Hadnagy István, Tankó Levente, Bálint Andor.