Tett még egy lépést a világbajnokság felé a romániai futsalválogatott

Horváth Bálint Ottó 2023. szeptember 15., 20:46 utolsó módosítás: 2023. szeptember 15., 21:24

Hatalmas győzelemmel debütált a jövő évi világbajnokság selejtezőjének elitkörében a székelyföldi játékosokkal felálló romániai teremlabdarúgó-válogatott, pénteken este Bodzavásáron 3–1-re legyőzte az esélyesebbnek vélt Azerbajdzsánt.

Hadnagy István góljával szereztek vezetést Fotó: FRF

Enyhén szólva nem hozta lázba az összecsapás a bodzavásári szurkolókat, a Romeo Iamandi Sportcsarnokban alig kétszáz néző volt kíváncsi a romániai futsalosok vb-selejtezőjére.

A házigazda romániai válogatott már fél perc játék után veszélyeztetett, Crăciun a kapufát találta el. Kevéssel ezután a vendégek szintén nagy helyzettel válaszoltak, Toniță nagyot védett. Többet járatták a labdát az azeri játékosok, de nem tudták komoly nyomás alá helyezni a hazai kaput, amikor pedig eljutottak lövésig, a bajnoki címvédő Galaci United kapusa mindig a helyén volt.

A szünethez közeledve Araujo három lövéssel is próbálkozott, de ezek a vendégkapusnak nem okoztak különösebb gondot. Ezek a lehetőségek előrevetítették a hazai találatot, a 16. percben két székelyföldi futsalos játszott össze, Mánya oldalberúgása után Hadnagy István, az FK Székelyudvarhely játékosa közelről lőtt a hálóba.

Fotó: FRF

Hamar megvolt az esélye az egyenlítésre az azeri csapatnak, a legveszélyesebb játékosnak bizonyuló Vilela lövéseinél Toniţă ismét hárított. A túloldalon a két honosított játékos, Ferreira és Oliveira növelhette volna az előnyt, de Husejnli is nagyokat védett, így a szünetben Románia minimális előnyben volt.

A folytatásban nagy mezőnyfölényben voltak a vendégek, akik néhány kihagyott lehetőség után a 27. percben kiegyenlítettek. Szinte rögtön visszahehette volna a vezetést a romániai együttes, de Sasse és Ferreira sem volt eléggé pontos a kapu előtt.

Fotó: FRF

Ezután ismét az azeriak voltak közelebb a gólhoz, Vilela ezúttal sem tudott túljárni Toniţă eszén, aki a továbbiakban is megmentette a hazaiakat. Ezek a helyzetek hamarosan megbosszulták magukat, nagyot hibáztak védelemben a vendégek, a labda Sasse elé került, aki védhetetlen gólt lőtt. Alig több, mint fél perccel később szöglet után ismét a brazil honosított játékos talált be, ezzel kettőre növelte az előnyt és eldöntötte a három pont sorsát.

A végjátékra lehozták kapusukat ugyan az azeriek, és meg is rohamozták a hazai kaput, de a romániai játékosok nagyszerűen védekeztek, így csak kapufáig jutottak, Toniţă pedig újabb bravúrjaival megakadályozta őket a gólszerzésben.

Fotó: FRF

Kacsó Endre szövetségi kapitány együttese hatalmas győzelemmel kezdte menetelését az elitkörben, és önbizalommal készülhet a jövő héten szerdán 17 órától kezdődő, a csoportban nagy favorit Kazahsztán elleni idegenbeli mérkőzésre.