A második fordulónál jár a futsal Eb-selejtező, a tét, hogy kik jutnak ki a jövő évi kontinenstornára, melynek Hollandia lesz a házigazdája. A román válogatott múlt héten Temesváron fogadta a szerbeket, 2–2-re végeztek a felek.
Szőcs László, az udvarhelyi születésű, jelenleg a Dévai Autobergamóban szereplő válogatott játékos a mérkőzés első felvonásában kapott játéklehetőséget:
„A célunkat elértük, fontos volt, hogy jól indítsuk a sorozatot, hiszen épp a csoport legerősebb ellenfelét, a világbajnokságra is kijutott szerbeket fogadtuk. Tudtuk, ha legalább pontot szerzünk ellenük, akkor az sokat érhet. Persze a folytatásban le kell győzni mindkétszer az észak-macedónokat és a bosnyákokat” – mondta el megkeresésünkre a teremlabdarúgó.
A román válogatott hétfő óta Szkopjéban, az Eb-selejtező helyszínén hangol a párharcra.
A kis csapatok az elmúlt idényekben sokat fejlődtek, a legjobbunkat kell nyújtanunk, hogy meglegyen a győzelem. Jó a hangulat, egyben van a társaság, bízok a sikerben” – tette hozzá Szőcs László.
A keret másik két székelyföldi játékosa a háromszéki Mánya Szabolcs, aki jelenleg a magyar élvonalban szereplő Kecskemétet erősíti, valamint az FK Székelyudvarhely teremlabdarúgója, Kedei Barna, aki először léphet pályára Eb-selejtezőn.
A magyar futsalválogatott szerdán 15 órakor (élőben az M4 Sporton) a fehéroroszokat fogadja Európa-bajnoki selejtezőn az angyalföldi Sterbinszky Amália Csarnokban. A Turzó József vezette nemzeti együttes tavaly peches sorsolást kapott a 2022-es, hollandiai Európa-bajnokság selejtezőjére, a világ élmezőnyéhez tartozó kazahok mellett az utóbbi években dinamikusan fejlődő és mostanra az európai elit ajtaján kopogtató fehéroroszok is a kvartettbe kerültek (a csoport negyedik tagja Izrael lett).
Ahhoz, hogy a magyar csapatnak esélye legyen a hollandiai Eb-kvalifikációra, e három csapat közül legalább kettőt meg kell előznie, miközben a kazah–fehérorosz páros ellen egy-egy győzelem is a bravúr kategóriájába tartozik.
A sorozat első mérkőzését december elején játszották a magyarok, ekkor a koronavírus által megtizedelt, rutintalan együttesnek nem volt esélye a kazahok otthonában, 5–0-ra nyertek a házigazdák.
Ezúttal a fehéroroszok látogatnak Budapestre, és ez a találkozó kulcsfontosságú lehet a végelszámolásnál. A szerdai ellenféllel 2019 novemberében egy olaszországi vb-selejtező tornán találkoztak, akkor 2–0-ra a rivális nyert. A fehéroroszok győzelemmel kezdték az Eb-selejtezősorozatot is, 3–0-ra nyertek Izraelben.
Moses Mawa mesterhármasával 5–0-ra győzte le a Resicabányai CSM-et a Sepsi OSK, amely ezzel matematikailag is bebiztosította helyét a 2. Liga felsőházi rájátszásában. A norvég támadó boldogan és elégedetten értékelt a Székely Sportnak.
Sorsdöntő megmérettetés várt vasárnap délután az FK Csíkszeredára a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 29. fordulójában: ha legyőzi közvetlen riválisát, a Petrolult, elmozdulhatott volna az osztályozót jelentő helyekről.
Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.
Adrian Cozma Szatmár megyei nemzeti liberális párti (PNL) képviselő, a román képviselőház alelnöke és családja Dubajban rekedt, miután az Egyesült Államok és Izrael által Irán ellen indított támadás nyomán törölték a légi járatukat.
Nyíltan felsorakozott a Demokratikus Koalíció (DK) mögé Lakatos Péter, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének egykori elnöke, aki egyetért Dobrev Klára ellenzéki alakulatával, hogy a határon túli magyaroknak nem kellene szavazniuk az anyaországi választáson.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!