Hétfőn és kedden a dévai sportcsarnok ad otthont a teremlabdarúgó Román Kupa idei kiírásának négyesdöntőjének.
Az első mérkőzésén a másodosztályos Gyergyóremetei Kereszthegy igencsak jól bírta a címvédővel, a Galaci Uniteddel szemben. Egy székely szurkolótábor végig buzdította a fiúkat, akik Csog Csongor révén a 15. percben kiegyenlítettek. Aztán érvényesült a tapasztaltabb ellenfél akarata, simán nyert a Duna parti gárda, így bejutott a fináléba.
A másik ágon 30 percig kiegyensúlyozott volt a csata. A két dévai klub meccsén az Autobergamo mindvégig előnyben volt, a West 3–1-ig ott volt a sarkában. A találkozó győztese azután dőlt el, hogy a hátrányban lévő együttes mezőnyjátékosra cserélte kapusát.
Az United–Autobergamo döntőt kedden 18 órától rendezik.
Teremlabdarúgás, Román Kupa, elődöntők:
Galaci United–Gyergyóremetei Kereszthegy 7–1 (2–1).
Dévai Autobergamo–Dévai West 8–1 (2–1).
Sporttörténelmi sikert ért el a Mandel Kata és Bartalis Henrietta, akik hivatalosan is kijutottak a 2026-os téli olimpiai játékokra, snowboard cross versenyszámban.
Izgalmakban gazdag nap vár ránk a képernyő előtt, számos sportág eseményeit követhetjük. A vasárnapi programból kiemelkedik az FK Csíkszereda első idei bajnoki mérkőzése, valamint a magyar kézi-, és vízilabda-válogatott újabb Európa-bajnoki összecsapása.
Baleset történt szombaton délután fél öt körül Tusnádfürdőn, a várost átszelő E578-as nemzetközi úton. Ketten megsérültek.
Románia a súlyos fagyos időszakokban azzal szembesül, hogy a belföldi termelésből és a tárolókból történő szállítási kapacitása korlátozott, ilyenkor a gázimport – különösen Magyarországról – szükségessé válik a fogyasztási csúcsok fedezéséhez.
Hamis tartalmak terjednek az interneten, a célzott csalási módszerre figyelmeztet az egyik legnagyobb romániai bank, a Banca Transilvania. A csalók célja, hogy megszerezzék a bank ügyfelek személyes és pénzügyi adatait.
Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!