Hétfőn és kedden a dévai sportcsarnok ad otthont a teremlabdarúgó Román Kupa idei kiírásának négyesdöntőjének.
Az első mérkőzésén a másodosztályos Gyergyóremetei Kereszthegy igencsak jól bírta a címvédővel, a Galaci Uniteddel szemben. Egy székely szurkolótábor végig buzdította a fiúkat, akik Csog Csongor révén a 15. percben kiegyenlítettek. Aztán érvényesült a tapasztaltabb ellenfél akarata, simán nyert a Duna parti gárda, így bejutott a fináléba.
A másik ágon 30 percig kiegyensúlyozott volt a csata. A két dévai klub meccsén az Autobergamo mindvégig előnyben volt, a West 3–1-ig ott volt a sarkában. A találkozó győztese azután dőlt el, hogy a hátrányban lévő együttes mezőnyjátékosra cserélte kapusát.
Az United–Autobergamo döntőt kedden 18 órától rendezik.
Teremlabdarúgás, Román Kupa, elődöntők:
Galaci United–Gyergyóremetei Kereszthegy 7–1 (2–1).
Dévai Autobergamo–Dévai West 8–1 (2–1).
A következő öt évben Romániában kizárólag az interneten lehet követni a nagy kézilabdatornák mérkőzéseit. A sportágat kedvelő közösség kérvényezte, hogy a tévében is közvetítsék legalább a román válogatott meccseit, amire egyelőre nemleges választ kaptak.
Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Elhagyott, megszaggatott hátizsákra bukkantak a hegyimentők a Brassótól délre található Nagykőhavason, ahol számos medve jelenlétét jelentették az elmúlt időszakban is.
Napok óta borzolja a kedélyeket és minden bizonnyal még jó ideig felháborodás övezi a helyi illetékek drasztikus januári megemelését, amely már csak azért is lesz nehezen megemészthető, mert hamarosan újabb ingatlanadó-növelés következhet.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!