A selejtezőcsoportban Románia mellett Olaszország, Németország és a tornaházigazda Szlovákia kapott helyet. Az első helyezett kvalifikálja magát a 2025-ös U19-es futsal Európa-bajnokságra, amelyet a moldovai Chișinăuban rendeznek meg szeptember 28. és október 5. között.
A kvartett mérkőzéseit a szlovákiai Poprád arénájában játsszák, amely a történelmi Szepesség régióban, a Tátra lábánál található. Ez a létesítmény egy multifunkcionális csarnok, amelyet 2006. november 11-én avattak fel, és összesen 1 968 férőhelyes. Az évek során az aréna számos rangos eseménynek adott otthont, többek között a 2010-es női U18-as FIBA Európa-bajnokságnak és a 2017-es férfi FIVB Röplabda Világligának.
A román U19-es válogatott csütörtökön 16 órától kezdi meg szereplését a házigazda Szlovákia ellen. Ezt követően pénteken Olaszországgal, majd vasárnap Németországgal játszanak.
A keretben több székelyföldi gárda játékosa is megtalálható. Behívót kapott a csapatba Szabó Ervin, Fazakas Zalán, Bálint Patrik-Gergely, Kis Csaba (mindannyian Futsal Klub Székelyudvarhely), Korodi Krisztián, Soós Máté (mindketten Sepsi-SIC), Todoran Darius, Butiurcă Zsolt és Andrei Curticăpean (mindhárman Marosvásárhelyi VSK) is.

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Csütörtök-péntekig tovább melegszik az idő Románia legtöbb régiójában, ahol kánikulára és fokozott hőterhelésre kell számítani, utána azonban fokozatos lehűlés kezdődik, és nő a záporok, zivatarok valószínűsége.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!