Székely gólokkal a sírból hozta vissza a mérkőzést a romániai futsalválogatott

Sebestyén Ervin 2024. szeptember 24., 22:08 utolsó módosítás: 2024. szeptember 24., 22:34

Barátságos mérkőzéseket játszott Málta vendégeként a romániai teremlabdarúgó-válogatott. Hétfőn este az első felvonást a román gárda 2–1-re behúzta, majd egy nappal később, kedden felállt az egygólos hátrányból és ismét győzni tudott.

A sírból hozta vissza a meccset a romániai válogatott Fotó: Haáz Vince

Már az első találkozó során is rendkívül szoros csatát vívott egymással a két csapat, mindössze egyetlen találat volt a különbség közöttük. A kedd esti összecsapás is hasonlóan indult, záporoztak a lehetőségek mindkét kapu előtt, viszont a pontos befejezés rendre elmaradt és a hálóőrök is remekeltek.

Hat perccel a szünet előtt a máltaiak támadója kiváló indítást kapott szabadrúgásból, majd kapásból tökéletesen fejezte be az akciót és előnyhöz juttatta hazáját (1–0).

Még a félidő előtt megvoltak az egyenlítési lehetőségek a vendégek előtt, azonban továbbra sem tudtak betalálni.

A fordulás után teljes erőbedobással azon dolgoztak, hogy feltörjék a máltai védelmet, viszont ez nem sikerült nagyon sokáig sem akcióból, sem pontrúgásokból. Eközben a hazai válogatott gyors ellentámadásokra épített, ebből próbálta meg megduplázni előnyét.

A lefújás előtt három perccel tízméterest lőhettek a vendégek, amit Bálint Andor, az FK Székelyudvarhely játékosa magabiztosan értékesített, ezzel 1–1-re módosítva az állást.

Nem sokkal később egy ártatlannak tűnő lövést benézett a máltai kapus, becsorgott a lába között, így Románia megfordította az állást, Andrei Crăciun volt eredményes (1–2).

Az utolsó másodpercben egy labdaszerzés után Hadnagy István vezethette a játékszert üres kapura, így eldöntve a meccs végkimenetelét (1–3). Mindkét barátságos mérkőzést megnyerte a romániai válogatott, így kiválóan sikerült a felkészülés.

Az Európa-bajnoki selejtezőkre hangoló romániai csapat keretét kilenc székelyföldi játékos alkotja, hatan a Futsal Klub Székelyudvarhelytől, ketten a Marosvásárhelyi VSK-tól, egy pedig a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC-től csatlakozott a válogatotthoz.

A romániai teremlabdarúgó-válogatott kerete

Kaposok: Petrișor Toniță (FK Székelyudvarhely), Roberto Voin (Dévai West). Mezőnyjátékosok: Bálint Andor, Sergiu Gavrilă, Miklós Tamás, Hadnagy István, Vlad Dudău (mind FK Székelyudvarhely), Darius Nastai, Daniel Araujo, Andrei Crăciun (mindhárman Galaci United), Mihnea Toader (Paris Futsal), Iszlai Richárd, Küsmödi Tamás (mindketten Marosvásárhelyi VSK), Kanyó Szilárd (Sepsi-SIC), George David (Temesvári CFR), Răzvan Valentin Butnaru (Mandelieu SC).