Az Inter Gyergyó számára különleges jelentőségű lesz az idei szezon. A gyergyószentmiklósi teremlabdarúgó csapat jubilál, zsinórban 10 idényét kezdi el. Célkitűzésük az eredmények tekintetében nincsen, a jelenlegi bizonytalanságban ez nem is meglepő.
„El kell mondanunk, hogy február óta mi teremben nem edzhettünk, csak az utóbbi két-három hétben tudtunk erre lehetőséget kapni.
Szinte elfelejtettük azt is, hogy néz ki a labda.
Örülünk annak, hogy egyáltalán lesz bajnokság” – mondta Portik Csaba, az Inter csapatkapitánya.
Ő és Kémenes László, az együttes ügyintézője is rámutattak, hogy többen nem vállalták a turnék előtt 48 órával elvégezendő kötelező koronavírus teszteléseket, emiatt felemás lesz a keretük. Ifikkel igyekeznek pótolni a tapasztaltabb játékosokat.
A Gyergyóremetei Kereszthegy keretében újdonságok nincsenek, ugyanazok a játékosok, mint akik a múlt szezonban voltak, csak a létszám csökkent. Kilencen maradtak amiatt, hogy mások nem vállalják a tesztelést. Teremben ők is csak erőnléti edzéseket végezhettek – közölte a csapatvezető Pál Nándor.
Egy a fontos, hogy ne szakadjon meg a folytonosság, maradjon egyben a csapat. Ugyanis ha nem így történik, akkor lehet, hogy szétszéled a keret, és ha majd visszaáll az élet normális rendje nem lenne kivel újra indulni” – mondja Pál.
Kovács János, a Marosvásárhelyi VSK edzője elmondta, nagyrészt a nagypályán tudtak edzeni, taktikailag keveset sikerült gyakorolni. Mint megtudtuk, a korlátozó intézkedések miatt a csapat csak heti egy-két alkalommal készült a teremben.
igyekszünk elérni a második helyet, de az sincs kizárva, hogy megszerezzük a csoportelsőséget.
Bízunk a fiatal játékosainkban, nagy akaraterő van bennük. A csapat keretét legnagyobbrészt nagyon fiatal játékosok alkotják, mindössze három 22 és 25 év közötti teremlabdarúgónk van” – nyilatkozta Kovács János.
Kiemelte, amennyiben a télen sikerülne két-három játékost igazolni, meglenne az esélyük az élvonalbeli feljutásra, de minden attól, függ, hogy az új városvezetés mennyire támogatja anyagilag a teremlabdarúgást.
A harmadik idényét kezdi a futsal 2. Ligában a Korondi Junior együttese. Máthé György, a csapat vezetője megkeresésünkre elmondta, ahogy az előírások megengedték, a csapat heti két edzéssel hangolt a kezdésre.
„Egyetlen játékos, a kapusunk kivételével, aki Brassóból érkezett, a keret többi tagja mind korondi.
Fiatal együttesünk van, ez is a célunk, hogy a település sportolóinak lehetőséget adjunk, hogy egy szervezett országos bajnokságban szerepeljenek.
Ennek ellenére, nem csupán a részvétel a fontos, azért hajtunk, hogy ott legyünk a csoport első két gárdája között, azaz a továbbjutást célozzuk meg” – fejtette ki a csapatvezető.
Hozzátette, a tervek szerint a második teremtornának Korond lesz a házigazdája.
Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.
Nagy skalpot gyűjtött be a Sepsi OSK, amely idegenben vetett véget a Voluntari hat meccse tartó veretlenségének. Ovidiu Burcă csapata álomrajtot vett és magabiztos játékkal lépett a felsőházi helyek közé a 2. Ligában.
Beazonosította a rendőrség a focihuligánokat, akik Etéd és Szentábrahám községekben, ugyanakkor Szentegyházán rongáltak székely zászlókat nagyjából egy hónapja a Kolozsvári U és az FK Csíkszereda mérkőzésének napján.
Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.
Jonathan Bailey brit színész lett a People magazin történetének első nyíltan meleg férfija, akit „a legszexibb férfinak” választottak.
Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!