Románia jól kezdte az idei vébéselejtezőket, hiszen 3–1-re legyőzte Azerbajdzsánt, majd nagyon közel volt ahhoz, hogy döntetlent harcoljon ki a világ élvonalához tartozó Kazahsztánnal. Ezután következett egy páros meccs Hollandiával, hazai pályán 2–1-re nyert, míg idegenben 1–1-es döntetlent ért el – a játéktéren. A második mérkőzést követően a hollandok óvtak a román válogatottban a légiósok szerepeltetésével kapcsolatban.
Az UEFA megvizsgálta az ügyet és mindkét találkozót az ellenfél javára írta, 5–0-s győzelemmel.
A hír már több napja kering a hazai futsalberkekben, ám a Román Labdarúgó-szövetség egyelőre nem jelentette be hivatalos csatornáin, hogy zöld asztalnál elveszítették ezt a két összecsapást.
A hollandok azért nyújtottak be óvást, mert szerintük a román válogatottban szereplő három légiós, André Sasse, Sávio Valadares és Felipe Oliveira nem felelt meg az UEFA honosítási előírásainak.
A honosított teremlabdarúgók csak akkor léphetnek pályára egy másik ország válogatottjában, ha legalább öt évet eltöltöttek addig az adott országban.
Az UEFA-nál már bevezették a büntetést, az A csoportban továbbra is Kazahsztán áll az élen 12 ponttal, a hollandok így feljöttek a második helyre 6 egységgel, Azerbajdzsán maradt a harmadik, míg Románia a sereghajtó.
Az frf.ro oldalon a nemzeti együttessel kapcsolatosan megjelent, hogy Kacsó Endre szövetségi kapitány keretet hirdetett, hiszen a válogatott szerdán utazik Bakuba, ahol pénteken 18 órától Azerbajdzsánnal csap össze, majd december 20-án 19 órától Kazahsztán legjobbjait fogadja a vébéselejtező utolsó két fordulójában.
A behívott teremlabdarúgók közül négyen is a Futsal Klub Székelyudvarhelyt erősítik, így Hadnagy István és Iszlai Richárd mellett visszatér a válogatotthoz Bálint Andor és Kanyó Szilárd. Továbbá természetesen ott lesz a trikolóroknál Kacsó pályaedzője, Mánya Szabolcs is (Sepsi-SIC). Az a három légiós, akik miatt óvtak a hollandok, nincsenek a keretben.
Az összeomlás szélén áll a Ceahlăul Piatra Neamț együttese, több alapembere elhagyta az anyagi gondokkal küzdő klubot és félő, hogy visszalépni kényszerülnek a labdarúgó 2. Ligából. A csapat gólgyárosa Sepsiszentgyörgyre igazolt.
Minden jel arra utal, hogy a Sepsi OSK egyik ígéretes saját nevelésű labdarúgója a téli szünetben a váltás irányába mozdult el. Nistor Ákos jelenleg a magyarországi Kecskeméti TE együttesével készül, a jövője viszont még nem dőlt el.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Elhunyt szombaton a munkahelyén a Dolj Megyei Rendőr-főkapitányság 51 éves parancsnoka, Marius Daniel Mîrzacu. A rendőrfőfelügyelőt kollégái találták meg az irodájában, elsődleges feltételezés szerint szívinfarktus okozhatta a halálát.
Sajátos tiltakozási módot talált egy suceavai férfi a helyi adók drasztikus megemelése ellen: csak aprópénzzel fizette be tartozását az önkormányzatnak.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!