Kacsó Endre és Robert Lupu igazából helyet cseréltek, előbbi a felnőtt, utóbbi pedig az ifjúsági futsalválogatott szövetségi kapitánya lett. Ebben az idényben ez lesz az első találkozása az U19-es keretnek, ezúttal csak technikai és taktikai felkészülés szerepel a programban, nem játszik edzőmeccset a gárda Székelyudvarhelyen.
Az új kapitány több székelyföldi klubtól hívott be játékosokat a keretébe. Robert Lupu segítői szintén olyan volt játékosok lehetnek, akik többszörös válogatottsággal rendelkeznek: Szőcs Lóránt és Klein László.
A román U19-es teremlabdarúgó-válogatott kerete: kapusok Alin Cârdei (Galaci United), Feri Géza (Korondi Junior); mezőnyjátékosok Mojzi Botond, Bardoc Norbert (mindketten Kézdi SE), Denis Miron (Ternana), Vlad Ilie (Zaragoza), Vasile Pruteanu, Darius Roca (mindketten Futsal Ceahlăul Piatra-Neamț), Cristian Nicola, Nagy Tamás (mindketten Marosvásárhelyi VSK), Kerestély József, Csomor Máté, Boga Bence (mindhárman FK Székelyudvarhely), Alexandru Trifa, Cristian Buhăceanu, Andrei Buhăceanu (mindhárman Temesvári CFR).
Fölényes győzelmeket arattak a rangsor élén állók a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. Egy mérkőzést idő előtt be kellett fejezni, ugyanis az egyik fél „elfogyott”: hat játékossal maradt a pályán.
A legújabb részben szó esik a magyar válogatott kudarcáról, a román sportsajtó kárörvendő hangneméről, az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK fontos mérkőzéseiről, a GYHK nemzetközi szerepléséről és Kerekes Éva kézilabda-karrierjének alakulásáról is.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.
A koalíció úgy döntött, hogy a bírák és ügyészek nyugdíja a fizetésük 70 százaléka lesz – jelentette be Kelemen Hunor, az RMDSZ elöke kedden.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!