A Main Round A jelű ágán a nyári sorsolás szerint a magyar és a román aranyérmes mellett a portugál Benfica és az ukrán MFC Kherson kapott besorolást.
Szeptember közepén az MFC Kherson a háborús helyzet miatt visszalépni kényszerült, így a tavalyi ukrán bajnokság második helyezettje, az Ivano-Frankivszki Uragan gárdája kapott lehetőséget az indulásra.
Ezen az ágon a csoportok első három helyezettje jut tovább az elitkörbe.
A program, szerdán 17 órától SL Benfica–Haladás VSE, 19 órától Uragan–Galaci United; csütörtökön 17 órától Uragan–SL Benfica, 19 órától Galac–Szombathely; szombaton 13 órától Haladás–Uragan, 16 órától Galac– Benfica.
A magyar csapat egy arany- és két ezüstérmet szerzett a rövidpályás gyorskorcsolyázók drezdai Európa-bajnokságán. A németországi kontinensbajnokságon rajthoz állt a csíkszeredai Barta Nóra is, akinek ez volt az első rangos felnőtt versenye.
Összefog a legújabb ASA a Marosvásárhelyi SE 1898-cal és a következő bajnokságban már FC ASA néven folytatják a tevékenységet. Az egymásra találásban partner lesz a város is.
Számos vonatjáratot szüntet meg a Román Vasúttársaság (CFR) január közepétől, a járattörlések több székelyföldi város lakosságát is érintik.
Egy szélsőjobboldali elnök megválasztása komoly és azonnali következményekkel járna mindenki pénztárcájára nézve – figyelmeztet Valentin Lazea, a Román Nemzeti Bank (BNR) vezető közgazdásza.
Kiírták a versenytárgyalást egy új erdélyi stadion megtervezésére és megépítésére. A mintegy 64 millió euróból megvalósítandó, 12 ezer férőhelyes stadion Beszterce határában, a 4000 lakost számláló Aldorf falu területén épül meg.
Személyes krízis, az egyházban való csalódás, vagy intellektuális kétely következményeképpen hagyják el az emberek a vallásukat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!