Vereséggel zárta az alapszakaszt az Inter Gyergyó

Gergely Imre 2024. február 10., 19:58

Piatra Neamț-on játszott szombat délután a Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó, a teremlabdarúgó 2. Liga 10. fordulójában és háromgólos vereséggel zárta az alapszakaszt.

Fotó: László Ildikó

Az első félidőben még jól tartotta magát a gyergyószentmiklósi együttes, akkor még 1–0 volt az eredmény a házigazdák javára. A szünet után a hazaiak megduplázták előnyüket, majd hiába szépítettek a vendégek, a 3. hazai gól már eldöntötte a meccset. Az Inter ugyan még ekkor is mindent megpróbált, de a vészkapusos taktika ezúttal nem jött be, a Ceahlăul Piatra Neamț 4–1-re nyert és ezzel a második helyen végzett az alapszakaszban.

Az Inter jelenleg a 3 helyen várja a következő kört, de helyezése függ még a vasárnapi Buzău–Kolozsvár összecsapás eredményétől.

Amennyiben a Clujana győz, beelőzheti még a gyergyóiakat. Szintén vasárnap kerül sorra a Gyergyóremetei Kereszthegy–Korondi Junior mérkőzésre, de ez már tét nélküli lesz, a remeteiek az első, a korondiak az utolsó helyen végeznek az alapszakaszban.

A következő kör programja majd a vasárnapi végeredmények függvényében fog kialakulni.

Teremlabdarúgó 2. Liga, 10. forduló:
Piatra Neamț-i Ceahlăul–Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó 4–1 (1–0)
Gólszerzők: Ionuț Marian (15. perc), Ionuț Marian (23.), Avram Vlad (33.), Denis Soponaru (40., öngól) illetve Kovács Botond (25.).