Rászámolt ellenfelére, elődöntőbe jutott az FK Udvarhely

Józsa Csongor 2022. március 28., 19:56

Egy pillanatig sem volt kérdéses, hogy ott lesz-e a legjobb négyes mezőnyében a székelyföldi futsalcsapat. Letudta a negyeddöntőt, ebben az idényben is az érmekért szállhat harcba.

Nem volt egy súlykategóriában a két csapat, könnyed győzelmet aratott az FK Fotó: Erdély Bálint Előd

Vasárnap kiegyenlítette az állást a Futsal Klub Székelyudvarhely a Luceafărul Buzău ellen, magabiztos játékkal 9–3-ra nyert, így a harmadik meccs döntött arról, hogy melyik gárda jut a teremlabdarúgó 1. Liga rájátszásának elődöntőjébe. Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása 1:1-re állt, a harmadik összecsapást hétfőn délután szintén a városi sportcsarnokban, saját szurkolói előtt rendezte a tavalyi bronzérmes.

A hazaiak edzője, Jakab Zoltán úgy gondolta, nyertes csapaton nem szükséges változtatnia, ugyanazt a kezdősort küldte a pályára, mint egy nappal korábban. Csupán a felszerelésük volt más színű: a piros-feketét a kékre váltották. A Grigoraș – Kanyó, Kedei, Miklós T., Bálint összeállítás másfél perc alatt bevette a kaput, Bálint került a kapussal szembe, finom cselt követően elhúzta mellette (1–0). Az udvarhelyiek második sora a Szécsi, Tankó, Csomor, Balázsi négyes volt (a találkozó során még pályára lépett: Farkas – Gálfi, Csog, Péter, Miklós Á.).

A 6. percben kettőre növelte előnyét a házigazda, Tankó lőtte be erősen a kapu előterébe az oldalberúgást, a labda egy védőn megpattant, így jutott a kapuba. Egy minutumra rá Tankó megmutatta, hogy tud olyan találatot is jegyezni, amibe nem kell külső segítség, a félkörön kapott remek átadást, senkitől sem zavartatva 3–0-ra módosította az állást.

Fotó: Erdély Bálint Előd

Könnyed székelyföldi siker körvonalazódott, a 10. percben Bálint bombája a bal felsőben kötött ki, 4–0 állt az eredményjelzőn.

A Luceafărul Bobe egyéni akciói révén gyorsan faragott a hátrányból. Előbb mind a négy mezőnyjátékost befűzte – majdnem a kapust is –, társának, Nicodimnak nem maradt más, mint közelről bepöccintse a labdát, aztán egy szöglet után lövése mindkét kapufát érintve pihent meg a hálóban (4–2).

Kettőnél közelebb nem kerültek, erről Balázsi gondoskodott, becsúszva küldte a gólvonalon túlra Tankó passzát.

5–2-re vezetett a szünetben az FK Udvarhely – nagyrészt választ kaptunk arra a kérdésre, hogy melyik csapat jut az elődöntőbe.

Ezt csak megerősíteni tudta Szécsi, Kedei és Kanyó szépségdíjas találata a második felvonás elején (8–2).

Az utolsó tíz percben a székelyudvarhelyiek trénere azt is meghúzhatta, hogy pályára küldje a keret U19-es korosztályos teremlabdarúgóit. Miklós Árpád, Csomor Máté fel is iratkoztak a góllövőlistára, végül két számjegyű lett a különbség.

Az idegenbeli botlását két otthoni diadallal javította, jutott a play-off elődöntőjébe az FK Udvarhely, ahol a Galaci United lesz az ellenfele.

A másik ágon még nem ismert a párosítás, miután a negyeddöntő összesítésben 1:1-re áll a Temesvári CFR és a Sportul Ciorăști között. A mindent eldöntő, harmadik felvonást kedden játsszák, az innen továbbjutó a Dévai Autobergamóval találkozik.

Teremlabdarúgó 1. Liga, rájátszás, negyeddöntő, 3. mérkőzés:
Futsal Klub Székelyudvarhely–Luceafărul Buzău 14–2 (5–2).
Gólszerzők: Bálint Andor (2., 10., 29.), Rareș Coltofean (6., öngól), Tankó Levente (7.), Balázsi Attila (17., 34.), Szécsi Barna (22., 35.), Kedei Barna (24.), Kanyó Szilárd (25.), Miklós Árpád (30.), Csomor Máté (35., 37.), illetve Marius Nicodim (12.), Gabriel Bobe (13.).
A párharcot az FK összesítésben 2:1-re nyerte.

2. mérkőzés: Temesvári CFR–Sportul Ciorăști 4–1 (3–0). A párharc állása 1:1.