Közel volt tetemes előnyének elherdálásához az FK

Zátyi Tibor 2020. október 25., 17:59 utolsó módosítás: 2020. október 25., 19:13

Megszerezte idénybeli második győzelmét a Futsal Klub Székelyudvarhely, a teremlabdarúgó 1. Liga 6. fordulójában, vasárnap délután 7–5-re verte a Kolozsvári Clujanát.

Szécsi Barna négy gólt lőtt Kolozsvárnak Fotó: Beliczay László

A székelyudvarhelyi városi sportcsarnokban rendezik a bajnokság második teremtornáját, az FK szombaton délután a Hargita megyei rangadón 7–0-s vereséget szenvedett az Imperial Wettől, míg a kolozsváriak szoros meccsen maradtak alul 5–2-re a Dévai Autobergamóval szemben.

Az FK játékosain nem látszott az egy nappal korábban elszenvedett vereség, a fiúk uralták a pályát és a labdát, a kolozsváriak csak pillanatokig tudtak támadásokat építeni. A gólcsend a 3. perc végén tört meg, Kedei lövésébe ért bele rosszul Iancu és a labda a hálóba csorgott.

Fotó: Beliczay László

A következő hazai találatban is a válogatottba frissen behívott Kedei volt a főszereplő, egy általa elindított ellentámadás végén mesterien passzolt Szécsi elé, akinek nem volt gond az üres kapuba juttatnia a labdát.

A Clujana nem találta a fogást a hazaiakon, pontatlanul lőttek a játékosai, a 11. percben pedig jött egy újabb védelmi hiba, ezt pedig Balázsi használta ki. Úgy tűnt,

hogy a 16. percben eldőlt a mérkőzés, hiszen Szécsi duplázott gyorsan, előbb 9 méterről lőtt laposan a bal alsóba, majd közelről pöccintett a hálóba, beállítva a félidei eredményt: 5–0 az FK javára.

A térfélcsere után sem találta az utat a Clujana az FK kapujába, Kerestély pedig tovább növelte a hazaiak előnyét, a 23. percben 6–0 állt az eredményjelzőn. Ezután meglepő rövidzárlat következett az FK játékában, a 25. percben összejött a szépítés a kolozsváriaknak, majd két gyors góllal háromra olvasztotta hátrányát a Clujana.

A kedélyeket Szécsi nyugtatta le, a 33. percben tökéletesen elvégzett szabadrúgása a sorfal és a kapus jobb lába mellett talált utat a hálóba.

Nem sokkal később a kolozsváriak is pontrúgásból szépítettek,

majd több nagy ziccert kihagyva a 38. percben ismét betaláltak, így két gól maradt az FK tetemes előnyéből.

A középkezdést követően nagybüntetőhöz jutott a házigazda, ezt Szécsi a felső kapufára bombázta. A folytatásban több komoly helyzet nem alakult ki, az eredmény többet nem változott.

Az FK kisebb nehézségek árán, de végül behúzta a győzelmet és az ötödik helyről várja a következő tornát, amit a szövetség honlapja szerint november 21–23. között fognak megrendezni.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 6. forduló
Futsal Klub Székelyudvarhely–Kolozsvári Clujana 7–5 (5–0)
gólszerzők: Iancu (3., öngól), Szécsi (6., 16., 16., 33.), Balázsi (11.), Kerestély (23.)
FK: Gălățeanu – Szécsi, Kedei, Bálint, Kerestély. Játszott még: Sebestyén – Balázsi, Gálfi, Balázs, Csomor, Csog, Molnár, Jakab. Edző: Jakab Zoltán.

Luceafărul Buzău–Kézdivásárhelyi SE 6–4 (2–2)

A hétfői program: 13.30-tól Imperial Wet–Buzău (Futsal Romania YouTube), 16 órától Kézdivásárhely–Déva (PRO X).

A KSE–Imperial Wet, FK–Călărași, Călărași–Clujana és Galac–Călărași mérkőzéseket elhalasztották.