Vasárnap délután hazai környezetben, a városi sportcsarnokban lépett pályára az FK Székelyudvarhely a futsal Román Kupa négyes döntőjének első mérkőzésén. Az elődöntőben a Dévai Autobergamo volt az ellenlábasa.
A vendégek kapták el jobban a rajtot, a 3. percben megszerezték a vezetést Dos Santos egy szabadrúgást nyolcról lőtt elemi erővel a léc alá (0–1). Az FK fiatalos lendületét ez nem törte meg, gyors lehetett volna rá a válaszá, Tankó ajtó-ablak helyzetbe került, fölé bombázta, aztán egy Tankó-Kedei összjáték után utóbbi pöccintett mellé.
Nagyrészt kiegyensúlyozott volt az első félidő, a Jakab Zoltán által irányított csapat sokat mozgott, a védelem jól zárta a területeket. A Hunyad megyeiek a 18. percben a semmiből növelték kettőre az előnyüket, szerencsésen csorgott át a labda Magalhaes-hez, aki közelről bepattintotta.
Kerestély kapufájával záródott az első játékrész, valamint 2–0-ás dévai előnnyel.
A második felvonásban még egy lapáttal rátett a házigazda, nagy nyomás alatt tartotta az Autobergamo kapuját. Kerestély próbálkozása újból a kapufáról vágódott kifelé.
A 32. percben tört meg a jég: Bálint kilencről spiccelte rá, a felső kapufáról ezúttal a gólvonalon túlra pattant a játékszer (1–2). Egy minutumra rá pedig emberhátrányba kerültek a vendégek, Gavrilă kapta meg a második sárga lapos figyelmeztetését, ráadásul csapata ötödik szabálytalansága volt ez.
A kétperces emberelőnyt kihasználta FK, Bálint okosan elgurította a kapujából kimozduló hálóőr lábai között, így kiegyenlített az udvarhelyi gárda (2–2).
A végjátékban itt is, ott is megvolt a lehetőség a gólszerzésre, rögtön kimaradt két dévai próbálkozás, túloldalt pedig Szécsi kisbüntetője a kapufán landolt.
A splusszpoén a végső dudaszó előtt 28 másodperccel érkezett, Tankó kapott egy remek lyukpasszt, ő pedig közelről elgurította a kapus mellett.
Megérdemelten, 3–2-re nyert az FK Székelyudvarhely, bejutott a hétfőn 16 órától kezdődő döntőbe, ahol a Csíkszeredai Imperial Wet–Luceafărul Buzău mérkőzés győztese lesz az ellenlábasa.
A székelyföldiek egyben megvédhetik címüket a Román Kupában.
Teremlabdarúgó Román Kupa, elődöntő:
FK Székelyudvarhely–Dévai Autobergamo 3–2 (0–2).
Gólszerzők: Bálint Andor (32., 35.), Tankó Levente (40.), illetve Dos Santos (3.), Magalhaes (18.).
Kiállítva: Sergiu Gavrilă (33., Autobergamo).
FK Udvarhely: Grigoraș – Kedei, Szécsi, Balázsi. Bálint (játszott még: Tankó, Kerestély, Gálfi).
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!