Fontos meccset nyert az Inter Gyergyó

Gergely Imre 2023. január 31., 16:46

Még a Metropolitan Ișalnița két elmaradt meccse van hátra, egyébként lezárult az alapszakasz a teremlabdarúgó 2. liga nyugati csoportjában. A Gyergyóremetei Kereszthegy biztos első helyezett, a második–harmadik hely sorsa még az egyik elnapolt mérkőzéstől függ. A keleti csoportba sorolt Kézdivásárhelyi SE a 3. helyről várja a folytatást.

Fotó: László Ildikó

Az utolsó fordulóban az Inter Gyergyó a Simándi Sólymokkal játszott, és a gyergyószentmiklósiak 7–3-as győzelme azt jelentette, hogy megelőzték a tabellán az ellenfelüket. Pillanatnyilag a második helyen állnak. Ez a helyezés azonban még függ az Ișalnița–Marosvásárhelyi VSK mérkőzés végeredményétől is, hiszen szoros a mezőny és egy idegenben elért győzelem a vásárhelyi csapatot vinné a második helyre, a gyergyószentmiklósiak pedig a 3. helyen végeznének.

Ugyanis, az Inter Gyergyó és a VSK egyformán 19 ponttal végezne, de az egymás közti eredmény az utóbbiaknak kedvez. Erre reális esély van, az erőviszonyok erre utalnak. Az Ișalnița másik elhalasztott találkozóját a Korondi Junior vendégeként kell játssza február 12-én. A Metropolitan Ișalnița–Marosvásárhelyi VSK mérkőzést közötti február 19-én pótolják be.

Az utolsó forduló eredményei: Inter Gyergyó–Simándi Sólymok 7–3 (4–1), Gyergyóremetei Kereszthegy–Korondi Junior 21–3 (12–0).

3

A keleti csoportban is szerepelt egy székelyföldi csapat, a Kézdivásárhelyi SE a 3. helyen zárt. Ott play-off és play-out meccset is kiírtak az első és második hely illetve a negyedik és ötödik hely eldöntésére. A play-off után az első három helyezett sorrendje a végleges: 1. Mausoleul Mărăşeşti, 2. Futsal Ceahlăul Piatra Neamț, 3. Kézdivásárhelyi SE. A play-out meccs eredménye még nem ismert, ott a Fortius 2014 Buzău és a Universitatea Galati döntik el egymás közt a 4., 5. hely sorsát.

A folytatás

Az alapszakasz után nyolcaddöntők következnek, ahol a keleti csoport 3. helyezettje a nyugati 6. helyezettel mérkőzik meg, illetve a negyedikek a másik csoport ötödik helyezettjeivel találkoznak.

A továbbjutókhoz csatlakoznak a negyeddöntőkben a két csoport első helyezettjei, illetve a nyugati csoport 3. helyezettje.

Az itteni győztesek játsszák majd az elődöntőt, és innen a fináléba jutók azt is elérik, hogy jövőre az élvonalban szerepelhetnek.

A kieséses szakasz mérkőzéseinek időpontjai egyelőre még nem ismertek.