Egyenlők a bajnokkal, ponttal tér haza Galacról az FK Székelyudvarhely

Zátyi Tibor 2022. december 05., 20:12

A teremlabdarúgásban nagyon ritka eredménnyel zárult a címvédő Galaci United és a Futsal Klub Székelyudvarhely csatája a teremlabdarúgó 1. Liga 11. fordulójában, habár volt helyzet és kapufa bőven, a felek 0–0-t játszottak egymással.

Az udvarhelyi meccshez hasonlóan (3–3) pontosztozkodással zártak a csapatok Fotó: Erdély Bálint Előd

Az udvarhelyiek ellentámadásra rendezkedtek be, és ebből többször is veszélyeztettek, ám a meccs kezdetén kialakított helyzeteket nem tudták belőni. A sérüléssel bajlódó Grigorașt helyettesítő Farkas kapuja is veszélyben forgott, de a fiatal hálóőr nagyszerűen védett egész meccsen. Az első játékrész tiszta játékot hozott, az első szabálytalanságot a 40 éves Ignat követte el tíz perc játék után. A gólhoz is a hazaiak edzőjátékosa állt a legközelebb, a 17. percben Cardenas lövését védte Farkas, a kipattanót Ignat a jobb kapufára lőtte.

Nem sokkal később Araujo is kapufát lőtt, az udvarhelyiek megúszták kapott gól nélkül az első játékrészt.

A második félidőben habár a galaciak birtokolták többet a labdát, a gólhoz ezúttal az FK járt közel, Jakab Zoltán tanítványai is kétszer találták el a kapufát. Galactól Burdujel jelezte, hogy otthon szeretnék tartani a pontokat, amikor a lövése a – miről másról – a kapufáról pattant kifelé. Amennyiben a hazaiak eltalálták a kapu felületét, akkor a löketeket Farkas hárította.

Az utolsó három perc kezdetén lehozott kapusos taktikára váltott Galac,

és szinte ez lett a veszte, hiszen rögtön Kedei szerzett labdát, és utolsó emberként Ignat csúnyán szabálytalankodott ellene a felező vonalnál, így egyből kiállították.

Az emberelőnyt viszont nem tudta gólra váltani az FK, és szinte pont nélkül távozott a Duna partjáról, hiszen Dudău fél perccel a vége előtt telibe lőtte a keresztlécet.

Gól tehát nem esett, így az udvarhelyi meccshez hasonlóan (3–3) pontosztozkodással zártak a csapatok.

Az FK legutóbb 2021 márciusában szerzett pontot Galacon, az azóta lejátszott három bajnokin rendre vereséget szenvedett.

Hosszú, közel másfél hónapos szünet után játszik ismét hazai pályán a Futsal Klub, a 12. játéknapon, vasárnap 18 órakor a Temesvári CFR-t fogadja a városi sportcsarnokban.