Edzőmeccs lett a bajnokiból

Zátyi Tibor 2020. október 26., 15:37 utolsó módosítás: 2020. október 26., 15:49

A legkisebb megerőltetés nélkül aratta szezonbeli ötödik sikerét a Csíkszeredai Imperial Wet, a teremlabdarúgó 1. Liga 6. fordulójában, hétfőn kora délután 11–3-ra verte Székelyudvarhelyen a Luceafărul Buzău együttesét.

öt bajnokiból ötöt nyert meg az Imperial Wet Fotó: Beliczay László

A bajnokság második teremtornáján a csíkiak már a 37. másodpercben megszerezték a vezetést, Cristian Matei nyitotta meg a gólcsapot. Nem sokkal később Sasse lapos lövése pattant a kapufáról a hálóba, majd egy szögletkombináció végén volt Covacinak könnyű dolga gólt szerezni, a 9. percben már 3–0-ra vezetett az Imperial Wet.

A Luceafărul is próbálkozott, de támadásai nem jelentettek komoly veszélyt a csíki kapura. Túloldalt viszont egymást érték a helyzetek, a 13. percben Miklós Tamás távoli lökete pattant meg egy védőn, aztán Biró Attila harcolt ki szabadrúgást a hatos vonalához közel, a pontrúgást pedig Lașcu mesterien lőtte a sorfal és a kapus mellett a hálóba. Hiába jött a buzăui időkérés, Covaci 9 méterről eleresztett lapos lövése utat talált a hálóba a 18. percben, beállítván a szünetbeli állást: 6–0.

A második játékrészben a csíki csapat ott folytatta, ahol abbahagyta, Iszlai növelte az Imperial góljainak számát. Hosszú gólcsend következett, amit a 30. percben Biró Attila tört meg.

A folytatásban a csíkiak a lehozott kapusos taktikát gyakorolták, Sassé és Lașcu is betalált, a 38. percben 10–0-t mutatott az eredményjelző.

A gólözön még hátra volt, hiszen a Luceafărul szépített, labdaszerzést követően íveltek az üresen maradt csíki kapuba, amire Sasse közelről válaszolt. A végső sípszóig még két buzăui találat esett, mindkettő úgy, hogy a csíkiak kapus nélkül játszottak.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 6. forduló:

Csíkszeredai Imperial Wet–Luceafărul Buzău 11–3 (6–0),
gólszerzők Cr. Matei (1.), Sasse (4., 35., 39.), Covaci (9., 18.), Miklós (13.), Lașcu (14., 38.), Iszlai (21.), Biró (30.).