Déva drámai csatában búcsúztatta az Imperial Wetet

Székely Sport , Dobos László 2020. október 13., 17:29 utolsó módosítás: 2020. október 13., 18:53

A Dévai Autobergamo jutott be a teremlabdarúgó Román Kupa fináléjába, miután a kedd délutáni elődöntőben drámai körülmények között búcsúztatta a házigazda Csíkszeredai Imperial Wet együttesét. A dévaiak ellenfele a szerdai döntőben a Futsal Klub Székelyudvarhely lesz.

A második elődöntő nem hozott szép játékot, a mérkőzésen szinte végig a csíkiak támadtak, a vendégek pedig beálltak védekezésre és ellentámadásokkal próbálkoztak.

Az 5. percben egy szerencsés góllal szerzett vezetést a Déva, amelynek színeiben nagyon eredményesen játszott a székelyudvarhelyi, de a csíkiaknál is megfordult Szőcs László. A Szőcs által elvégzett szögletrúgás az egyik csíki védőről pattant be a kapuba (0–1). Annak ellenére, hogy sokkal többet lőttek kapura ellenfeleiknél, az egyenlítés csal az első félidő utolsó másodperceiben sikerült a házigazdáknak, amikor egy magasan kapu elé ívelt labdát az egyik csíki játékos megcsúsztatta, a dévai kapus pedig csak a gólvonalon túl tudta megfogni (1–1).

Szünet után újra a Déva volt eredményes, egy szöglet-kombináció végén közelről újra átvették a vezetést (1–2). A folytatásban rohamozott az Imperial, de az egyenlítés csak a 32. percben sikerült, amikor közelről Matei a kapuba bombázta a labdát (2–2). A játékrész közepén két percig emberhátrányban játszott a Hunyad megyei alakulat, mert a csapatkapitány Cristian Obadă megkapta a második sárga lapját és kiállították.

A 38. percben Szőcs végezhetett el egy bal oldali berúgást, a kapu felé lőtt labda pedig a nagy kavarodásban a csíki kapuban kötött ki (2–3). A következő támadásnál egy sakk-matt kombináció végén Küsmödi 3–3-ra kiegyenlített, de 29 másodperccel a vége előtt szabadrúgáshoz jutott a Déva, ezt pedig mintegy 10 méterről, jobbról, ismét Szőcs a felső sarokba helyezte (3–4).

Az első keddi elődöntőben az udvarhelyi gárda simán, 10–5-re verte a Dunărea Călărași csapatát.

A Dévai Autobergamo–FK Székelyudvarhely kupadöntőt szerdán 15.30-ra tervezték. A mérkőzést a Pro X tévéadón és a szakszövetség futsal Youtube csatornáján lehet követni.

Teremlabdarúgó Román Kupa, elődöntő:
Csíkszeredai Imperial Wet–Dévai Autobergamo 3–4 (1–1).
Gólszerzők: Covaci (20.), Matei (32.), Küsmödi (39.), illetve Küsmödi (5., öngól), Anton (25.), Szőcs (38., 40.).

Futsal Klub Székelyudvarhely–Dunărea Călărași 10–5 (6–1).