Az Inter Gyergyó számára véget ért a kupaküzdelem

Gergely Imre 2022. február 27., 14:13 utolsó módosítás: 2022. február 27., 14:15

Nem sikerült csodát tennie a gyergyószentmiklósi teremlabdarúgóknak, és bejutniuk a legjobb négy közé a Román Kupában. A negyedöntő szárhegyi mérkőzésén a Dévai West győzött, így a székely csapatok közül már csak a Futsal Klub Székelyudvarhely van versenyben.

Fotó: László Ildikó

A szombat este Gyergyószárhegyen rendezett Inter Gyergyó–Dévai West mérkőzésen az első félidő után még reménykedhettek a hazaiak, 2–2 állt ekkor az eredményjelzőn, de a dévaiak a szünet után sorozatban négyet lőttek és ezzel eldöntötték a találkozót. A végeredmény 7–3 lett a több, korábbi válogatott futsaljátékossal felálló dévaiak javára.

Az Inter Gyergyó így búcsúzott a futsal Román Kupa idei küzdelmeitől.

A székelyföldi együttesek közül még a Futsal Klub Székelyudvarhely van versenyben, ők a jövő hétvégén a Fortius Buzău csapatával játszanak a négy közé jutásért, idegenben.

Futsal Román Kupa, negyeddöntő
Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó–Dévai West 3–7 (2–2)
Gólszerzők: Andrei Brașoveanu (18. perc, öngól), Răzvan Hofman (18. és 36.), illetve Mimi Stoica (9.), Ionuț Florea (16.), Răzvan Radu (22., 26., 30.), Ion Ioani (23.), Eduard Petre (34.)